Teknoloji Haberleri

300 kişiye ölçüm yapabilen termal kamera

300 kişiye ölçüm yapabilen termal kamera

Dünyada bir anda büyük bir sağlık sorunu haline gelen  koronavirüs (Kovid-19) salgını ile beraber, daha çok kamusal alanlarda, insanların kalabalık olduğu yerlerde birden fazla tedbirlerle beraber, daha ince ve kapsamlı güvenlik tedbirleri alma yükümlülüğü doğdu.

Bu gelişen salgınlarla beraber teknoloji firmaları sağlık alanında yeni cihazlar üretmek için çalışmalarını hızlandırdı. İnsanların yoğun olduğu alanlarda ateşli hastayı tespit etmek koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli yer tutarken, Türk şirketi olan Transvaro Elektron Aletleri, 7 metrelik mesafeden dakikada 300 kişiye kadar ölçüm yapabilen TV/TTM-100 serisi termal detektörlü sıcaklık ölçüm kamerası geliştirerek üretime başlandığını duyurdu. Şirket kameranın, Türkiye’de yapılan ilk yerli ve milli sıcaklık ölçen termal kamera özelliğini taşıdığına dikkat çekti.

Şirketin İcra Kurulu Üyesi Güray Ali Canlı, sistemin yalnızca tek bir noktayı ölçen normal nokta sensörlerinden farklı olarak, yüksek teknolojisi sayesinde, tarama işlemi sırasında birden fazla sıcaklık noktasını ölçüyor ve bu sayede de yüksek sıcaklık noktalarını hızlı bir şekilde algıladığını söyledi. Canlı, “Mesafe 7 metre ve kapalı ortam ise neredeyse sıfır hata ile ölçüm yapıyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ