Teknoloji Haberleri

398 bin dolarlık düzmece Apple AirPods operasyonu!

John F. Kennedy ülkeler arası Havaalanı için çalışan gümrük ve sınır muhafaza ekibi (CBP) oldukça yoğun bir gün geçirdi. Sahte Apple AirPods …

398 bin dolarlık düzmece Apple AirPods operasyonu!

John F. Kennedy ülkeler arası Havaalanı için çalışan gümrük ve sınır muhafaza ekibi (CBP) oldukça yoğun bir gün geçirdi. Sahte Apple AirPods modelleri için tertip edilen operasyonda 2000 adet kablosuz kulaklık ele geçirildi.

Hong Kong menşeli kulaklıkların toplam değeri 398 bin dolara tekabül ediyor. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden bir basın açıklaması yapan CBP, Amerikan halkını bu tür sahte ürünlerden koruduğunu sözlerine ekledi Peki bu ürünler Aslını söylemek gerekirse hangi markaya ait?

Sahte Apple AirPods modelleri gündeme damgasını vurdu

CBP New York Saha Operasyonları Direktörü Troy Miller, bu operasyonda yer alan takım dostlarını kutladı. Ekibinde yer alan çalışanların CBP ilkelerine sadık olduğunu ve dikkatli olmak adına özel bir çaba sarf ettiğini söyleyen Miller, bu ürünlerin 31 Ağustos 2020 tarihinde yakalandığını açıkladı.

CBP New York Saha Operasyonları Direktörü, sahte AirPods cihazlarına Nevada’ya götürülmek üzereyken el koyulduğunu sözlerine ekledi Bunun haricinde Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden yayımlanan resimlerda sahte ürünlerin paketlenmesi adına OnePlus Buds kutusunun kullanıldığını göze çarpıyor.

CBP, paylaştığı iletide yakalanan kulaklıkların Apple’a ait olmadığını vurguladı. Görüntülerden anladığımız üzere ele geçirilen ürünler OnePlus’a ait Lakin bu konuyla alakalı hala bir açıklama yok. Bu bağlamda sahte AirPods modellerinin Aslını söylemek gerekirse OnePlus Buds olduğunu şimdilik söylemeyiz.

OnePlus tarafından üretilen Buds isimli kulaklıkların şekli AirPods kulaklıklarından farklı olsa da sahtekârların popüler firmalar tarafından satışa sunulan ürünleri hem tasarım yönünden hem de özellik yönünden kopyalayıp orijinaline çok benzeyen ürünler üretip onları piyasaya devam ettiğinü biliyoruz. Buradan hareketle bu cihazların Aslını söylemek gerekirse AirPods görünümlü OnePlus Buds olma ihtimalî oldukça yüksek.

OnePlus cephesinden bu konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Apple da suskunluğunu koruyor. Sizce bu kulaklıklar Aslını söylemek gerekirse OnePlus Buds mı yoksa OnePlus Buds kutusuna yerleştirilmiş olan merdiven altı üretim mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ