Teknoloji Haberleri

5 Günde 750 Bin Öğrenci Derslerini TV+’tan İzledi

Turkcell’in dijital yayıncılık platformu TV+, 31 Ağustos’ta yeni eğitim-öğretim yılının EBA TV üstünden başlamasıyla talebelerin de tercihi oldu …

5 Günde 750 Bin Öğrenci Derslerini TV+’tan İzledi

Turkcell’in dijital yayıncılık platformu TV+, 31 Ağustos’ta yeni eğitim-öğretim yılının EBA TV üstünden başlamasıyla talebelerin de tercihi oldu. Pandemi sebebiyle eğitimlerin uzaktan devam etmesine karar verilmesinin daha sonra, talebeler derslerini TV+’tan takip etmeyi tercih ettiler. İlk 5 günde ilkokul, ortaokul ve lise EBA TV kanallarını 750 bin kişi izledi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, pandemi döneminden bu yana talebelerin eğitimlerini aksatmadan devam edebilmeleri için çalışmalarını hızlandırdıklarını vurgulayarak; “Türkiye’nin Turkcell’i olarak tüm çocuklarımızın eğitimlerine sorunsuz ulaşabilmelerini son derece önemsiyoruz. Mart ayından bu yana online eğitim platformlarına erişim hızını artırmanın yanı sıra EBA TV’nin verdiği 3 GB kotayı 6 GB’a çıkardık. güçlü altyapımız ve benzersiz teknolojimizle her türlü ihtiyaca cevap vermek için hazırız. Bu zamanda haklı olarak tedirginlik yaşayan anne-babaların içi rahat olsun; dünyanın en güçlü şebekelerinden birini bugünler için kurduk. Biz süratli ve kaliteli hizmetimizle Sürekli talebelerin yanındayız. Bu vesileyle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayan talebelerimize derslerinde başarılar” dedi.

Mart ayında pandemi sebebiyle uzaktan eğitimin başlamasıyla geçen dönem süresince 2 milyon öğrenci derslerini TV+’tan takip etmişti. Öğrenciler; TRT EBA TV İlkokul’a 106, TRT EBA Ortaokul’a 107 ve TRT EBA TV Lise’ye 108’inci kanaldan ulaşabiliyor.

Turkcell’den eğitimde fırsat eşitliğine tam destek

Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığı ile hayata geçirilen “Zeka Gücü” Projesi ile de Türkiye’nin dört bir yanındaki özel yetenekli çocuklar teknoloji ile buluşuyor. 2020 yılı sonuna kadar 10 özel donanımlı yeni sınıflar da talebelerin hizmetine sunulacak. Fırsat eşitliği içerisinde hayata geçirilen ve “Engel Tanımayanlar” çatısı altında geliştirilen yine Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilen Engelsiz Eğitim Programı’yla, özel eğitime ihtiyaç duyan engelli çocukları hayata kazandırma maksadıyla eğitimlerine ve istihdamlarına destek olunuyor. “İçimdeki Hazine” Projesi ve mobil uygulaması ile otizm spektrum bozukluğu, down sendromu ve öğrenme zorlukları yaşayan çocukların eğitimine dijital destek veriliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ