Teknoloji Haberleri

5G’yi Daha Ucuz ve Erişilebilir Hale Getirme Taktiği

5G’yi Daha Ucuz ve Erişilebilir Hale Getirme Taktiği

Dünyanın en hızlı kablosuz veri ağı yakında dünyanın en hızlı şehrine geliyor.

2018 yılında New York City, Governors Island Park’ta 5G’yi denemek için üç şirketten (Neutral Connect Networks, Fiberless Networks ve Edge Fibernet)yardım istedi. Çeşitli teknolojiler test edildiğinde aylar içinde şehir yetkilileri, 5G’yi dağıtmanın zor olacağını, ancak faydaların önemli olduğunu öğrendiler.
5G testine, 2017 yılının sonlarında başlayan ve 2018’de devam eden kentin NYCx moonshot meydanı test programının bir parçası haline gelmişti. Girişim, kamu görevlileri, teknoloji firmaları, akademisyenler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasındaki işbirliğini arttırıyor. Governors Island Park, Manhattan ve Brooklyn arasındaki küçük bir adada yer almaktadır. Kentin CTO yardımcısı ve NYCx’in genel müdürü Jeremy Goldberg, adanın hareketli tepeleri ve tarihi anıtları, yeni nesil kablosuz teknolojiler için ideal bir test alanı haline getirdiğini söyledi.
Goldberg, NYCx ekibinin, bağlantının kısıtlamaları hakkında bilgi edinmek ve çeşitli kullanım durumları için bir test ortamı olarak Valiler Adası’na baktı. 5G’nin New York’lulara nasıl fayda sağlayabileceğini anlamak için şehir, ağı test etmek, saat yükleme ve indirme hızlarını ve ağa herhangi bir zamanda erişebilecek kişi sayısını hesaplamak istedi.
Goldberg, 5G mücadelesi “büyüme, eşitlik, sürdürülebilirlik ve esnekliği” teşvik etmek için tasarlanan kentin daha geniş dijital dönüşüm stratejisinin bir parçası. CTO departmanı tüm New Yorkluları teknolojinin merkezinde tutmaya odaklanıyor. “Dönüştürücü” potansiyeline ulaşmak için 5G’nin tüm New York’lular için uygun maliyetli, erişilebilir ve pratik olması gerektiğini vurguladı.
Şehir yetkilileri, NYCx bağlantı zorluğunun girişimciliği teşvik edeceğini ve “sadece şehrin amaçları için değil, aynı zamanda girişimciler, akademisyenler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve gerçekten eşsiz AR ve VR uygulamaları geliştiren diğer girişimciler için” bir öğrenme modeli olarak hizmet edeceğini umuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ