Teknoloji Haberleri

8. kuşak iPad tanıtıldı! İşte özellikleri ve Türkiye fiyatı

Apple, iPad’in 10. yıl dönümünde 8. nesil yeni iPad serisini tanıttı. Önceki nesil modeline göre oldukça güçlü hale gelen yeni iPad sahip olduğu …

8. kuşak iPad tanıtıldı! İşte özellikleri ve Türkiye fiyatı

Apple, iPad’in 10. yıl dönümünde 8. nesil yeni iPad serisini tanıttı. Önceki nesil modeline göre oldukça güçlü hale gelen yeni iPad sahip olduğu özellikleri ve Türkiye fiyatı nasıl oldu?

8. nesil iPad tanıtıldı! İşte sahip olduğu özellikleri ve Türkiye fiyatı

Apple, temel iPad’inin sekizinci nesil sürümünü açıkladı. Apple A12 Bionic işlemcisine sahip 10.2 inç 8. nesil iPad, evvelki nesilden 2 kat daha süratli performans ortaya koyuyor.

A12 yongası, Apple’ın “Neural Engine” işleme kabiliyetlerini ilk kez giriş seviyesi iPad’ine taşıyor. Apple, yeni modelin klavye kılıfı ve Logitech tarafından üretilenler de dahil olmak üzere mevcut kasalara uyacağını açıkladı. Yeni model, birinci nesil Apple Pencil ile çalışacak.

10.2 inç olan olan iPad ekranı, IPS teknolojisine sahip 2160 x 1620 piksel çözünürlük ve 500 nit gözalıcılık sunuyor.

LTE desteğine de sahip olan yeni iPad, 8 Megapiksel arka kameraya ve FaceTime HD çözünürlüklü ön kameraya sahip. 4 çekirdek grafik, 6 çekirdek herkes tarafından bilinen işlemciye sahip A12 ile donatılan iPad, Lightning-Type-C’ye bağlantı noktasıyla geliyor. iPadOS 14 işletim sistemiyle gelen yeni iPad, iki kat süratli grafik işleme yeteneğine sahip.

Yeni bir iPad, iPhone, Apple TV, Mac yahut iPod touch satın alan müşteriler sınırlı bir süre için kullanıcı hesabınden yararlanabilecekler.

Yeni nesil iPad gümüş, uzay grisi ve altın olmak üzere 3 farklı renkte satışa sunulacak. Kutu içerisinde Type-C güç adaptörü ve Lightning-Type-C kablo çıkıyor. iPad (8. nesil) bugünden bu yana Apple’ın internet adresinden Amerika Birleşik Devletleri dahil 25’den çok ülke ve bölgede Apple Store uygulaması üstünden sipariş edilebilecek. iPad 18 Eylül Cuma gününden bu yana gümüş, uzay grisi ve altın rengi ve 32 GB ve 128 GB konfigürasyon seçenekleriyle satışa sunulacak.

8. nesil iPad Türkiye fiyatı:

iPad 32 GB Wi-Fi: 3199 TL

iPad 128 GB Wi-Fi: 3999 TL

iPad 32 GB Wi-Fi + Hücresel: 4399 TL

iPad 128 GB Wi-Fi + Hücresel: 5199 TL

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ