Teknoloji Haberleri

ABD baskısı hissedildi: Huawei Mate X2 ertelendi!

Amerika Birleşik Devletleri ve Huawei içinde yaşananların daha sonra, Huawei köşeye iyice sıkışmış durumda. Şirketin her açıdan önünü kesmek için …

ABD baskısı hissedildi: Huawei Mate X2 ertelendi!

Amerika Birleşik Devletleri ve Huawei içinde yaşananların daha sonra, Huawei köşeye iyice sıkışmış durumda. Şirketin her açıdan önünü kesmek için adımlar atan Amerika Birleşik Devletleri, şimdi ise katlanabilir Huawei Mate X2 için erteleme kararına sebep olmuş olabilir.

Huawei şu anda Mate 40 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Katlanabilir mobil cihazlar noktasında dikkat çeken Mate serisine bir yenisini eklemek için hazırlanan Huawei, bu planını seneye erteliyor.

Huawei Mate X2 ne zaman çıkıyor?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden yapılan paylaşımda şaşılmayacak bir biçimde Amerika Birleşik Devletleri hükûmeti kararları sebebiyle Huawei’in yeni katlanabilir mobil cihazınun çıkışının ertelendiği bilgisi yer alıyor. Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young, Mate X2’nin Amerika Birleşik Devletleri hükûmeti tarafından Huawei’ye yapılan yaptırımlar sebebiyle 2020’de piyasaya sürülmeyeceğini sözlerine ekledi

Bu sorunlar bildiğiniz üzere, işlemci üretemeyen Huawei için yeni mobil cihazlarda kullanacağı işlemci sayısının yetersiz olması ve yeni ekran panelleri satın alamamasında yatıyor. Yine CEO Ross Young, daha evvel Huawei Mate X2’nin katlanabilir panel üretiminin Eylül 2020’de başlayacağını ve ekran boyutunun 8.03 inç olurken, 2480 x 2220 çözünürlükte geleceğini söylemişti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ