Teknoloji Haberleri

ABD Lideri Donald Trump’tan TikTok’a son uyarı!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile TikTok içindeki gerilim son raddeye geldi. ByeDance firmasıne ait olan sosyal paylaşım …

ABD Lideri Donald Trump’tan TikTok’a son uyarı!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile TikTok içindeki gerilim son raddeye geldi. ByeDance firmasıne ait olan sosyal paylaşım sitesi platformu için geri sayım başladı. Trump, kendisinin istediği çözümlerden birisinin hayata geçirilmesini istiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal güvenliğini korumak adına birçok Çinli markaya ambargo uygulayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, TikTok ekibinin geleceği hakkında net bir bilgilendirmelerde bulundu. Görünüşe göre Trump’tan herhangi bir taviz hamlesi görmeyeceğiz.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump TikTok ile son kez restleşti

3 Ağustos 2020 tarihinde 4 yaşındaki sosyal paylaşım sitesi platformu hakkında yaptığı açıklama ile birçok kişiyi şok eden 74 yaşındaki politikacı oldukça kararlı gözüküyor. Zira Trump’ın TikTok’a verilen sürenin uzatılmasına izin vermeyeceği bilgisine ulaşıldı.

Trump, TikTok isimli sosyal paylaşım sitesi platformunun ulusal güvenliği sağlamak amacı ile kapatılacağını yahut Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirkete satılıp bu ambargo riskinden kurtulacağını sözlerine ekledi TikTok’a verilen sürenin bitmesine yalnızca 4 gün kaldı.

Daha evvel Microsoft’un TikTok ile iletişime geçtiğine dair haberler ortaya çıkmıştı Lakin bu husustan hala kesin bir sonuç elde edilmedi. Ayrıyeten TikTok yönetiminin Oracle firması ile de görüştüğü bildirilmişti.

Eğer TikTok kendisine verilen süreyi Trump’ın isteklerinden birisini hayata geçirmek adına değerlendiremezse Amerika Birleşik Devletleri’ye veda edecek. Böylece Çin’in Huawei’den sonra TikTok ambargosu yüzünden de zarara uğradığını göreceğiz.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile TikTok içindeki gerilimi nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ