Teknoloji Haberleri

AirPods 2 ve AirPods Pro için yeni güncelleme yayınlandı

Apple, kısa bir süre evvel AirPods 2 ve AirPods Pro firmware güncellemesi yayınladı. Yeni güncellemenin iOS 14 final sürümü için yapılan …

AirPods 2 ve AirPods Pro için yeni güncelleme yayınlandı

Apple, kısa bir süre evvel AirPods 2 ve AirPods Pro firmware güncellemesi yayınladı. Yeni güncellemenin iOS 14 final sürümü için yapılan hazırlıklar içinde olduğu yönünde değişik bilgiler mevcut durumda.

Apple, AirPods 2 ve AirPods Pro firmware güncellemesi yayınladı

İkinci nesil AirPods ve AirPods Pro modelleri için, yeni firmware 3A283 güncellemesi kullanıcılara ulaştırılmaya başlandı. Kısa bir süre evvel paylaşılan yeni güncellemenin temel olarak hangi değişiklikler sağladığı hakkında ise net bilgiler hala mevcut değil. Nitekim Apple, yapılan değişiklikleri net olarak açıklamadı.

Lakin iOS 14 final sürümü evvelsinde yayınlanmış olan 3A283 güncellemesinin, AirPods 2 ve AirPods Pro için hazırlanan yeni sahip olduğu özellikleri aktif edeceği hakkında değişik ifadeler yer aldığınu da hatırlatmak gerekiyor. Başta otomatik cihaz değişimi donanımı olmak üzere değişik sahip olduğu özelliklerin bu kapsamda olacağı ifade ediliyor.

Yeni güncellemeyi AirPods 2 ve AirPods Pro modellerinde kontrol etmek için ise birkaç farklı adımı takip etmek gerekiyor. Öncelikle söz konusu kablosuz kulaklık modelleri destekli bir iOS cihaza bağlanılıyor. Daha sonra Ayarlar bölümünün açılması ve bu kısımdan Genel’e geçilmesi gerekiyor. Genel bölümündeki Hakkında, Daha sonra da AirPods bölümü açılmalı. Bu kısımdan Firmware Version ile yeni paylaşılan sersiyon karşılaştırılabilir.

Apple bir süredir AirPods modelleri için yeni güncelleme yayınlamıyordu. Nitekim yeni güncellemede donanımlara ek olarak hata düzeltmeleri de yer aldığınu ifade etmekte yarar var.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ