Teknoloji Haberleri

Akıllı saatler için bir birinci: TicWatch Pro 3 ortaya çıktı

Haziran ayında Qualcomm’un yeni akıllı saat işlemcisi Wear 4100 serisi tanıtılmıştı. Bu işlemcinin yer alacağı ilk akıllı saatin Çin merkezli …

Haziran ayında Qualcomm’un yeni akıllı saat işlemcisi Wear 4100 serisi tanıtılmıştı. Bu işlemcinin yer alacağı ilk akıllı saatin Çin merkezli üretici Mobvoi tarafından geleceği de müjdelenmişti. Şirket bu işlemciyi akıllı saatlerinde kullanmak için aceleci davrandı, işlemcinin kullanılacağı TicWatch Pro 3 Amazon’un İngiltere sitesinde göründü.

Wear 4100 işlemcisi hem daha yüksek performans, hem de Wear OS için yeni özellikler vadediyor.

TicWatch Pro 3 yaşandı: Wear 4100 barındıran ilk saat

Qualcomm’un yeni işlemcisini ilk kez kullanan üretici olacağının sözünü veren Mobvoi sözünü tuttu. Wear 4100’ün kendisinin haricinde bir de Wear 4100+ varyasyonu bulunuyor. TicWatch Pro 3’ün bu iki işlemciden hangisini barındıracağını bilmiyoruz. Yine de 4100 serisinin kullanılacağı kesin bir bilgi.

Amazon UK üstünde listelenen saat, 299 sterlin fiyat etiketini taşıyor. Yani bu saatin vergisiz fiyatı olan 3000TL’yi gözden çıkarmak gerekecek, vergilerle fiyatın 4000TL’ye yaklaşacağını tahmin ediyoruz.

Wear 4100 işlemcisi evvelki nesile göre daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi vadediyor.

Saatin ağırlığı ürün sayfasından görüldüğü üzere 300 gram, boyutları ise 45.1 x 45.1 x 12.6 mm olarak belirtilmiş durumda.

Daha yüksek performans ve düşük güç tüketimi arayanların tercihi olmaya hazırlanan TicWatch Pro 3’ün ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmiyor. Mobvoi’nin bu işlemciyi kullandığı ilk akıllı saati piyasaya sürme hedefini düşününce satış tarihinin çok gecikmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Sizce bu saat ortalama 4000TL fiyat etiketini hak edecek mi?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ