Teknoloji Haberleri

Akıllı Telefon İçin En İyi Oyunlar

Akıllı Telefon İçin En İyi Oyunlar

Android ve İos iOS için çeşitli öneriler.

Üzgünüz ancak mobil oyun sektörü video oyunu pazarındaki en büyük oyuncu kitlesin sahip. 2018 yılında, endüstrinin küresel gelirinin neredeyse yarısını mobil oyun sektörü kapladı. Akıllı telefon oyunları önceki yazılarımızda bahsettiğimiz konsol ve PC başlıklarında ayrı olarak mevcuttu, ancak Fortnite-PUBG gibi oyunların mobil versiyonlarının çıkmasının ardından her şey biraz bulanıklaştı. Seçimimizde, ev konsollarınızda ve PC’lerde de bulunan birçok oyun bulacaksınız. İster Android ister iOS olsun, işte başlayabileceğiniz bazı güzel oyunlar.

Alto’s Odyssey

Alto’s Adventure oyununu daha önce oynayıp sevdiyseniz Alto’s Odyssey’i de seveceksiniz. Snowman’ın sonsuz koşucusunun devamı – özür dilerim, sonsuz snowboardcusunun – keşfedilecek birden fazla bioma sahip şık ve bağımlılık yaratan bir sandboard oyunu. Orijinali gibi, hedefiniz kayalardan kaçınırken, görevleri tamamlarken ve backflipler atarken  ölüme meydan okuyan ezgilerin karışımıyla yüksek puanlar toplamak.

Odyssey, yüksek sıralara ulaşmak için hem sersemletici bir hile hem de enine mekanik olarak hizmet eden yeni bir mekanik olarak, duvar gezintisi sunuyor.

 

The Banner Saga

Hem iPhone hem de Android cihazlarda bulunan Banner Saga, bilgisayardaki kadar iyi. Bu taktiksel RPG, her biri farklı saldırılara, becerilere ve taktiksel gelişime sahip kabiliyetli insanları, devleri, centaurları ve uğursuz dregleri içeriyor. Kasvetli hikayesi gibi, dikkatli düşünceleri güzel şekilde ödüllendiren zorlu bir taktik RPG oyunu.Güzel grafikleri ve müzikleri karıştırıp seslendirilen karakterlerle, karavanınızı ve savaşçı grubunuzu kuzeybatı dünyasından alıp kıyamette hayatta kalmaya çalışırken oldukça zor kararlar vermeye çalışacaksınız. Ve oyununuzun geneli ise yolculuklarla geçecek.

Fortnite Battle Royale

Açıklamaya gerek yok,Fortnite yine bildiğiniz gibi her yerde…

Life Is Strange

Dontnod’un ikonik episodik macerası ana konsollarda ve PC’de ortaya çıkmıştı ve şimdi hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Oyunun soyulmuş estetiği daha iyi günler gördü,elbette, ama Life is Strange asla gerçekçi cilt dokularından ibaret olmadı.

Arkadaşlık ve ait olduğun yeri bulmaya çalışmakla ilgili bir hikaye. Dokunmatik ekran kontrolleri biraz garip, ancak bu, bütünüyle oynamanızı gerektiren, eleştirel beğeni toplayan bir seri. Ve eğer kontroller gerçekten çok fazla sinir bozucuysa, başka bir yerde oynamak hala mümkün.

Monument Valley

Hem Monument Valley hem de Monument Valley 2 bu listede bir yeri hak ediyor. Gündelik yapboz oyunları, Hollandalı grafik sanatçısı Maurits Cornelis (M.C.) Escher’den esinlenilmiş eşsiz ve gerçekten çekici bir sanat stiline sahip. Görüntüler ayrıca, geometrik olarak imkansız yapıları çevirip bükerek döndüren bir yapıya sahip. Stafford Bawler, Obfusc ve Grigori’nin ince, diyalogsuz hikayesi ve sakinleştirici bir film müziği ile yavaş yavaş akıp giden akıllı ve ilgi çekici bir konsept.

Oyunu tek bir oturuşta tamamlayabilirsiniz – uzun bir tren yolculuğu veya yatağa sıkışmış akşamlar için oldukça iyi bir seçim.

80 Days

80 days, Jules Verne’in Seksen Günde Devri Alem romanına dayanan interaktif bir kurgu oyunudur.

Phileas Fogg’un sadık hizmetkarı olarak oynuyorsunuz ve efendinize Londra’dan Paris’e giden bir yolculukta yardım etmekle görevlisiniz.

Bu, orijinal kitabın Viktorya dünyası değil, ancak: Oyun Londra’dan Paris’e sualtı tren yolculuğuyla başlıyor ve ardından dünyayı dolaşmaya çalışırken Steampunk’tan ilham alan yaratıkların her türünü göreceksiniz.

Elbette, yol boyunca kararlar alacaksınız. Sınırlı fon ve bagaj alanı ile her karar zordur: Daha erken bir trene binmek için ağır bir ücret mi ödemelisiniz? Bir zaman çizelgesi için yer açmak için paltonuzu satmanız gerekir mi? Daha fazla bilgi edinmek için tren gardiyanıyla mı konuşuyorsun? Sen seç.

Mükemmel bir yolculuk diye bir şey yoktur ve oyun için yazılmış yaklaşık 750.000 kelime ile, 80 Days seksen kez oynayabilir ve asla aynı şeyleri yaşamazsınız. Oldukça kaliteli bir yapım.

Pokémon Go

Pokémon Go 2016 yılında piyasaya sürüldüğünde, ticaret ve oyuncuya karşı oyuncu antrenörü savaşları gibi bazı belirgin eksiklikler vardı. 2019’un başlarında ise Neredeyse her sorun ve eksik özellik giderildi. Oyun mükemmel değil, ancak temeller – dışarıda dolaşmak, Pokéstop işaretlerini döndürmek ve yaratıkları yakalamak – bunu Pokémon hayranları için gerçekten eşsiz ve sağlık açısından faydalı bir deneyim haline getiriyor.

Günlük “araştırma” görevleri ve belirli canavarların görünümünü artıran zamanlanmış olaylar, her gün giriş yapmak için harika bir bahane. Niantic, yavaş yavaş Pokédex’i de genişletiyor, böylece koleksiyonunuzun sonunu asla göremeyeceksiniz.

Threes

Threes oynamak yağmurlu bir günde sıcak bir banyodan sonra sıcak bir havlu ile sarılmak gibidir. Her dakika ince havaya karışan, karo kayması, sayı ekleme oyun tarzı ile ilgi çekici ve bunun yanı sıra oldukça renkli.

Threes, piyasaya sürüldükten sonra ortaya çıkan bir avuç popüler kopya ile orijinal karo temelli bir oyundur, ancak hiçbiri bu oyunun sunduğu stil, strateji ve derinlikle rekabet edemez. 2048 oyuncularının mutlaka denemesi gereken bir oyun.

The Witness

The Witness, sizi bulmacalarla dolu çok sayıda soru olan garip bir adaya yerleştiriyor. Yapabileceğiniz tek şey adanın etrafına yayılmış bulmacaları çözmek, ipuçlarını toplamak ve eve dönüş yolunu aramak. Daha önce oynadığınız hiçbir bulmaca oyununa benzemeyeceğine emin olabilirsiniz. Ayrıca, Witness gibi akıllı hissetmenizi sağlayacak çok fazla oyun yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ