Teknoloji Haberleri

Alcatel A3 XL telefonun özellikleri ve fiyatı

Alcatel A3 XL telefonun özellikleri ve fiyatı

Alcatel A3 XL telefonun özellikleri ve fiyatı

Her ne kadar bir Samsung ve Apple firmasının yanında kendisine yer bulamasa da Alcatel firmasının yeni telefonları düşük fiyat garantisi ile telefon almak isteyen kullanıcıların tercih ettiği modeller arasında gelmektedir. Özellikle ülkemizde akıllı telefon kullanım oranın giderek artmasından sonra piyasalarda bulunan farklı modellere olan taleplerin her geçen gün giderek artması bu konuda yeni modellerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bugün siz değerli okurlarımız için Alcatel firmasının yeni amiral gemi telefonlarından olan A3 XL modelinin teknik detayları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Alcatel-A3-XL

Alcatel-A3-XL

Alcatel A3 XL teknik detayları

Telefonun ekran boyutu konusunda 6inçlik bir ekran boyutu tercih ettiğini belirterek başlamak istiyoruz. Diğer telefon modellerine göre büyük ekran tercih ederek büyük ekran severlere hitap etmeyi hedefleyen firmanın telefonunda bulunan ekranın çözünürlüğü ise 1280 x 720 piksel çözünürlüğüne sahip durumda. Telefonda aynı zamanda güvenlik anlamında parmak izi okuyucu sensörü de bulunan telefonun 4.5 G tarafından desteklendiğini belirtmek istiyoruz.
İşlemci bazında ise 1.1 Ghz kapasitesinde frekans hızı bulunan bu telefonda 1 GB RAM kapasitesi düşük olsa da fiyatına göre tatmin edici boyutlarda karşımıza çıkıyor. 1 GB RAM kapasitesinin yanı sıra kullanıcılarına 8 GB gibi düşük bir depolama alanı sunan telefonda bulunan SD kart desteği sayesinde telefonun hafızasını 256 GB’a kadar artırma şansına sahipsiniz.
Kamera konusunda ise fiyatına göre başarılı denebilecek özelliklere sahip olan bu modelde arka kameranın çözünürlüğü 8 MP’dir. Ön kamera konusunda ise 5 MP çözünürlüğe sahip kamerası bulunan bu telefon aslında genç nesillere uygun bir telefon olmadığını belirtmek istiyoruz. Genç nesilden kastımız için oyun sever kullanıcılar.

 

Ancak fiyatı baz alındığı zaman son derece başarılı bir telefon olma özelliğini bünyesinde barındıran bu telefonun yakın zamanda ülkemizde satışa çıktığının da altını belirtmek istiyoruz. Sadece 999 TL’den satışa sunulan telefon teknik destek konusunda nasıl bir sıkıntı yaratacağı konusunda herhangi bir net bir bilgimiz olmasa da telefonun fiyatına göre özelliklerinin gerçekten tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ