Teknoloji Haberleri

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’a Black Friday dopingi

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’a Black Friday dopingi

Black Friday (Kara Cuma) günü Amazon’da milyonlarca alışveriş yapanlardan birisiyseniz, tebrikler, Jeff Bezos’un 100 milyar dolarlık servete sahip olmasına yardım ettiniz.

Amazon’un kurucusu ve en büyük hissedarı olan Bezos, dünyanın en zengin insanlarını takip eden iki büyük kuruluştan biri olan Bloomberg’e göre, ilk kez 12 haneli rakama (100 milyar $)’a ulaştı.

Diğer kuruluş olan Forbes’e göre 99,6 milyar dolarla 100 milyar$ sınırına çok yaklaştı.

Amazon ( AMZN , Tech30 ) borsada % 2.5 oranında değer kazandı. Black Friday Günü yapılan alışverişlerin geçen yıla kıyasla % 18 arttığına dair bir rapor yayınlandı. Jeff Bezos yalnızca Black Friday günü yaklaşık 2,4 milyar dolar kazandı.

Bu sene Amazon hisseleri% 58 artarak Bezos’u yaklaşık 34 milyar dolar zenginleştirdi. Black Friday’de 2,4 milyar dolarlık tek günlük kazancı, Forbes’in listesine 1. sıraya yerleşmesi için yeterli oldu.

Bezos, geçtiğimiz Temmuz ayında Bill Gates’i geçerek dünyanın en zengin insanın unvanı yakalamıştı. Ekim ayında Gates’in arkasına tekrar geri döndü. Forbes ve Bloomberg’e göre, Microsoft’un kurucusu Gates’in 89 milyar dolarlık servete sahip.

Gates’in 100 milyar dolara ulaşan tek kişi olduğuna inanılıyor. Jeff Bezos’un da bu sınıra geldiğine veya geçtiğine inanılıyor, önümüzeki günlerde liderliği Jeff Bezos’mu Bill Gates’mi sırtlayacak bunu hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ