Teknoloji Haberleri

AMD RX 6000 ekran kartı ortaya çıktı!

bir önceki günlerde AMD tarafından yeni işlemci ve ekran kartlarının açıklanacağı tarihler belirlendi. Bu olayın üstüne bazı test sonuçları …

AMD RX 6000 ekran kartı ortaya çıktı!

bir önceki günlerde AMD tarafından yeni işlemci ve ekran kartlarının açıklanacağı tarihler belirlendi. Bu olayın üstüne bazı test sonuçları ortaya atılmıştı. NVIDIA RTX 2080 Ti ile aynı performansı gösteren yeni RX 6000 olduğu söylenen kart serisi hakkında yeni bir detay daha yaşandı. AMD RX 6000 ekran kartı sahip olduğu özellikleri biçimleniyor!

AMD RX 6000 ekran kartı serisinin detayları belli oluyor!

Ortaya çıkanlara göre AMD resmi Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında RX 6000 modellerinden bir kart modeli yayınladı. Aynı paylaşımda AMD’nin açıklamalarında; “Yeni Radeon RX 6000 serisinin tasarımına ilk kez göz atın. Yaklaşan @AMD # RDNA2 grafik kartlarımız çiçeği burnunda bir soğutucu dizayna sahip olacak” şeklinde ifade aktarıldı.

Yeni ekran kartı, referans model olmasına karşın üç adet fana sahip. Kartın üç fana sahip olması, soğutma performansı açısından mühim bir detay olsa da, kartı hala test etmediğimiz için, “Acaba çok mu ısınıyor?” suallerını da beraberinde getirdi.

Yeni erkan kartı serisinin yüksek performans sunacağı belli, Lakin bu performansın detayları hala bilinmiyor. Yeni serinin detayları için, 28 Ekim tarihini beklememiz gerekiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ