Teknoloji Haberleri

AMD RX 6000 serisi RTX 2080 Tİ ile yarıştı!

Ekran kartı piyasasında uzun zamandır durgun ve yavaş zamanlar geçiren AMD, işlemci tarafındaki yükselişine benzer bir performansı grafik …

AMD RX 6000 serisi RTX 2080 Tİ ile yarıştı!

Ekran kartı piyasasında uzun zamandır durgun ve yavaş zamanlar geçiren AMD, işlemci tarafındaki yükselişine benzer bir performansı grafik tarafında hala yakalayamadı. NVIDIA’nın 1 Eylül‘de RTX 3000 serisin tanıtması ve Böylece rakipsiz kalması, tüketici tarafından hem olumlu hem de ters bir gelişme. Aradaki rekabet azaldıkça fiyat performans ürünü bulmak zorlaşacaktır. İşte bu yıl AMD grafik tarafındaki beklentileri karşılayabilir! AMD RX 6000 serisi RTX 2080 Ti serisini Ashes of the Singularity‘de yarıştı!

AMD RX 6000 serisi RTX 2080 Tİ baş başa!

AMD RX 6000 ailesi ve NVIDIA RTX 2080 Ti ekran kartlarının 4K çözünürlükte Ashes of the Singularity oyununda test görüntüleri yaşandı. Her iki ekran kartının da referans modelleri yani hız aşırma yapılmamış ve özel soğutma bulunmayan halleri içindeki sonuçta AMD’nin yeni ekran kartı serisi RTX 2080 Tİ modelinden yalnızca bir kaç FPS düşük sonuç aldı.

Yapılan testte AMD 63.9 FPS almayı başarırken NVIDIA RTX 2080 Ti 64.9 FPS almayı başardı. Tabi şık an için AMD ekran kartlarının piyasaya sunulmaması, hala geliştirilmesi ve herhangi bir sürücüsünün olmamasını da işin içine katarsak, bu yıl işlemci tarafında yaptığına benzer bir başarıya neden olabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ