Teknoloji Haberleri

AMD yeni eserlerini ne vakit tanıtacak?

NVIDIA‘nın yeni ekran kartı serisini ve Intel’in yeni işlemcilerini duyurmasının daha sonra gözler AMD tarafındaki gelişmelere odaklandı. Yeni …

AMD yeni eserlerini ne vakit tanıtacak?

NVIDIA‘nın yeni ekran kartı serisini ve Intel’in yeni işlemcilerini duyurmasının daha sonra gözler AMD tarafındaki gelişmelere odaklandı. Yeni ekran kartı ve işlemci modellerini tanıtmak için hazırlıklar yapmaya başlayan firma yeni ürünleri için, lansman tarihlerini açıkladı.

AMD Zen 3 işlemciler ve RDNA 2 ekran kartı modelleri geliyor!

Yeni teknolojiye sahip AMD ürünler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasak da, firma Ryzen 4000 serisi işlemcilerini 8 Ekim‘de, RDNA 2 mimarili ekran kartlarını ise 28 Ekim‘de sunacağınız açıkladı.

şimdiye kadar AMD’nin yeni teknolojileri hakkında ortaya çıkanlara baktığımız zaman, çok fazla dedikodu olmadığını aktarabiliriz. Lakin büyük bir olasılıkla tarihlerin açıklanmasının daha sonra artık daha çok bilgi ve dedikodu göreceğimizi aktarabiliriz.

şimdiye kadar bilinenlerde, RDNA 2 mimarili grafik kartı modellerinde yer alan işlemcilere verilen isim Big Navi oldu. RX 6000 serisi grafik birimi olarak isimlendirilmesi beklenen modeller, ortalama bir buçuk ay sonra tanıtılacak. NVIDIA’nın RTX 3000 modellerinden sonra kırmızılı ekip tarafındaki ürünlerin performansı merakla bekleniyor.

Sizce AMD işlemci tarafında olduğu gibi grafik hakkında da büyük bir sıçrayış yapabilecek mi? Yoksa fiyat performans odaklı çözümler sunmaya devam mı edecek? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ