Teknoloji Haberleri

Amiral gemilerinde üstünde bulunan üst seviye telefonlar

Amiral gemilerinde üstünde bulunan üst seviye telefonlar

Amiral gemilerinde üstünde bulunan üst seviye telefonlar

Akıllı telefon piyasalarını yakından takip edenlerin bildiği bir tabir olan “Amiral gemi” tabiri deyim yerindeyse artık bir üst seviyeye çıkmış durumda. Özellikle son zamanlarda çıkan telefon fiyatlarına göz attığımız zaman amiral gemi sınıfında üstünde fiyattan alıcı bulduğunu ve bu nedenle de kullanıcıların taleplerinin arttığını görüyoruz. Şimdi sizlere uzun zamandır piyasalarda bulunan ve kullanıcıların yakından takip ettiği telefon modelleri hakkında bilgiler verelim.

Telefon fiyatları nereye gidiyor?

Samsung firmasının yakın zamanda kullanıcılarının hizmetine sunduğu yeni amiral gemisi telefonu S8 telefonun da üst modeli olan Galaxy Note 8’in satış fiyatının ülkemizde 5 Bin TL’den fazla olduğunu biliyoruz. Ülkemizde asgari ücretin Bin 400 TL olduğunu düşündüğümüz zaman 5 Bin TL’ye satılan bir telefonun gerçekten çok pahalı olduğunun altını çizmek istiyoruz. Bu nedenle de bu telefonlar artık amiral gemi sınıfının bile üzerinde yer almaktadır.
Samsung’un bu modelinden sonra karşımıza çıkan bir üst seviye amiral gemi telefonu da LG firmasının V30 telefonu. Bu telefonun da satış fiyatının 800 – 900 Dolar arasında değişen fiyatlardan satıldığını düşündüğümüz zaman ülkemizde bulunan satış fiyatının 4 Bin 500 TL arasında bir rakama denk geldiğini görüyoruz.

 

Bu bahsettiğimiz telefon modellerinden hemen sonra karşımıza çıkan bir diğer üst seviye akıllı telefon ise Apple firması tarafından piyasalara sürüldü. iPhone modelleri arasında en üst seviye telefonlardan olan iPhone X modelinin fiyatının da amiral gemi telefonların üstünde olması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle Samsung ve LG telefon modellerine göre biraz daha pahalı olan bu telefon satış fiyatının 1000 Dolar olduğunu belirtmek istiyoruz. Ülkemizde 5 Bin ila 6 Bin TL arasında satışa çıkacak telefonun yeni amiral gemiler arasında üst amiral gemi sınıfında yer alması bekleniyor.
Bahsettiğimiz bu telefon modellerinin aslında amiral gemi sınıfında yer aldığını ancak fiyatları bakımından bir önceli yıla göre 100 ila 200 Dolar arasında artış gösterdiğini belirtmekte fayda var. Bu yüzden de telefon piyasalarında yaşanan bu hareketlilik kullanıcıların cebine çok pahalıya patlayacak gibi duruyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ