Oyun

Among us nasıl oynanır? Among us windows’ta var mı? Among us oynama rehberi

Son günlerde populer olan among us oyunu hakkında detaylı bilgi vermek için rehberimizi hazırladık.

Among Us nasıl oynanır? Sorusunu birçok oyuncu oyuna başlamadan önce merak etmektedir. Oyun oldukça basittir. Ayrıca Among Us hile var mı? Sorusuna da şöyle cevap verelim. Oyunun hilesi şuan için yoktur, ancak daha da popüler oldukça hile kullanan oyuncular maalesef çıkacaktır. Android üzerinde bazı kişilerin hile yaptığı görülmüş tabi ki. Sanırım eski apk’lar kullanılarak yapıldı.

Among Us Nasıl Bir Oyun? 

Among Us, uzayda yaşanan takım çalışması ve aldatmacası oyunudur. Blgisayarlardan ve mobil cihazlardan 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyun son zamanlarda popülaritesini oldukça arttırmıştır.

Birden fazla katil ve geriye kalan köylülerden oluşan bu oyunda katil iseniz diğerlerini sessizce öldürmeniz, katil değilseniz katilleri oy birliği ile bulmanızı gerektiren bir oyundur.

Oyun Innersloth tarafından geliştirilmiştir ve 2018 yılının Ekim ayında piyasaya sunulmuştur. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunda iki farklı grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları bu iki gruptan birine dahil olarak verilen görevleri yapmakla ve görevleri yerine getirirken de öldürülmemekle yükümlüdür.

Among Us Nasıl Oynanır?

Oyun, 4-10 kişilik oynanan, özellikle sosyal çıkarım yeteneği isteyen bir çeşit strateji oyunudur. Özellikle arkadaş ortamlarında sıklıkla oynanan kurt-köylü (vampir-köylü, mafya-köylü, birçok adı vardır) oyununa benzer, Town of Salem‘ı da andırdığını söyleyebiliriz.

Oyununun sistem gereksinimleri de oldukça düşüktür. Bu sebeple oyun bilgisayarına gerek yoktur; sıradan bilgisayarlarla da oynanabilmektedir. Üstelik oyunun mobil uyumlu versiyonu da vardır. Son olarak oyunun yapımcısı ve yayıncısı ise InnerSloth şirketidir. Oyunun Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Among us şu anda steamde 10tl civarlarında. Mobilde ise ücretsiz.

 

Kaynak: https://teknodiot.com/among-us-nasil-oynanir

Teknoloji Haber

Türkiyenin En Güncel ve En Özgün Teknoloji Haberlerini Bulabileceğiniz, Aklınızda Hiçbir Soru Bırakmayacak Haber Sitesi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu