Teknoloji Haberleri

Android 11 nihayet paylaşıldı: İşte yenilikler

Kullanıcıların bir süredir beklediği pek çok yeniği bünyesinde barındıran Android 11 güncellemesi yayımlandı. Kullanıcıların yeni donanımlara …

Kullanıcıların bir süredir beklediği pek çok yeniği bünyesinde barındıran Android 11 güncellemesi yayımlandı. Kullanıcıların yeni donanımlara kavuşacağı bu sürümle beraber konuşmalarınızı, bağlı cihazlarınızı, gizliliğinizi ve daha fazlasını yönetmenize yol gösterecek biçimde sunulmuş durumda. Daha kolay bir biçimde telefondaki uygulamalara ulaşmayı sağlayan yeniliklerin yanında Android 11’in şerefine gelen 11 yenilik:

Android 11 güncellemesi ile gelen yenilikler

Google Pixel mobil cihazı için değil aynı zamanda OnePlus, Xiaomi, Oppo ve Realme mobil cihazlar da bugün Android güncellemesi alıyor. Android 11 , betalardan aylar sonra bugün(8 Eylül) resmi olarak piyasaya sürülüyor. Beklenenin aksine daha kapsamlı bir sürüm yayımlanmasının yanı sıra en güzel gelişme de pek çok telefon modeline güncellemenin gelmiş olması.

Android 11’in son sürümü artık OnePlus 8 ve 8 Pro’ya da geliyor. Google bunun yanısıra önümüzdeki aylarda daha fazla mobil cihazın yeni güncellemeyi alacağını müjdeledi.

Yeni sürümde kısaca; mobil işletim sistemine değişik yeni özellikler geliyor ve mobil cihazınuzun halihazırda yapabileceği sayısız şeyi yönetmeyi kolaylaştırmaya odaklanıyor. En büyük değişiklik, Android 11’in iletilaşma uygulamalarından gelen bildirimleri açılır bildirim çubuğunda kendi bölümünde gruplayarak ve bunları daha ulaşabilir hale getirecek.

 1. iletilaşma uygulamalarını sıkça kullananlar için Android 11’de, iletilaşma uygulamalarındaki görüşmeler, bildirimler bölümündeki özel bir alana taşınıyor ve bu da görüşmelerinizi tek bir noktadan yönetmenizi daha kolay hale getiriyor.
 2. Bubbles, cihazınızda çoklu görevler oluşturmayı çok daha pratik hale getiriyor. Artık başka bir uygulamadan iletilaşma uygulamanız içinde geçiş yapmak zorunda kalmadan önemli konuşmalara yanıt verebilirsiniz.
 3. Dahili ekran kaydı nihayet geldi. iOS işletim sisteminde yer alan özellik artık Android 11 güncellemesi aracılığıyla Android mobil cihazlara geliyor. İstediğiniz zaman ekran kaydı alabileceksiniz.
 4. Artık tüm akıllı cihazlarınıza tek bir yerden, yalnızca güç düğmesine uzun basarak erişebilirsiniz.
 5. Medya kontrolleri yeniden tasarlandı ve Süreklikinden daha yararlı. Artık açtığınız bir videoyu ya da müziği farklı cihazlar içinde kolayca geçiş uygulayabilirsiniz.
 6. Android Auto artık uyumlu bir araca sahip olduğunuz sürece Android 11 çalıştıran tüm mobil cihazlarda kablosuz olarak çalıştırıyor.
 7. Tek seferlik izinler ile artık gizlilik ön palana alınıyor. Tek seferlik izin verdiğiniz mikrofon, kamera ve konum ile verileriniz güvence altına alınıyor.
 8. Cihazınıza yüklediğiniz bir uygulamayı bir süredir kullanmadıysanız, verilerinize erişmeye devam etmesini istemeyebilirsiniz. Bu noktada artık kullanılmayan uygulamaların izinlerini “otomatik olarak sıfırlayacak” ve sizi uygun biçimde bilgilendirecek. Uygulamayı bir sonraki kullanışınızda Sürekli uygulama izinlerini yeniden vermeye karar verebilirsiniz.
 9. Ek Google Play sistem güncelleme modülleri ile Google Play’den mobil cihazınuza daha da fazla güvenlik ve gizlilik düzeltmesi gönderebilirsiniz. Böylece, tam bir işletim sistemi güncellemesini beklemenize gerek kalmadan bu düzeltmeleri mevcut oldukları anda alırsınız.
 10. Android Enterprise kullanıcıları için, Android 11, size ait bir cihazda edindiğiniz gizlilik korumalarını şirkete ait cihazınıza getirir. İş profili, BT departmanınıza, kişisel profil verilerinizi yahut mobil cihazınuzdaki etkinliğinizi izlemeden bir cihazı yönetme araçları sağlar.
 11.  Bir Pixel 2 yahut üzeri kullanıyorsanız , ana ekranda günlük rutinlerinize göre uygulama önerileri gibi mobil cihazınuzu düzenlemek ve yönetmek için ek özellikler ve ekran görünümünü almanıza imkan tanıyan yeni bir uygulama ve seçili metin ve resimler ve daha fazlası.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ