Teknoloji Haberleri

Android için Microsoft xCloud çıkış tarihi belirli oldu

Önde gelen oyun projelerinden olan Microsoft xCloud, çıkış tarihi ile kendisini gösterdi. Android modelleri için geliştirilen ve beta olarak …

Android için Microsoft xCloud çıkış tarihi belirli oldu

Önde gelen oyun projelerinden olan Microsoft xCloud, çıkış tarihi ile kendisini gösterdi. Android modelleri için geliştirilen ve beta olarak kullanıcılarla buluşturan yeni oyun sistemi, Xbox Game Pass Ultimate içinde bir servis olarak kendisini gösterecek. Abonelik sistemini daha evvelden kullanan oyuncular, mobil cihazları üstünden de oyunlara ulaşabilecek.

Toplamda 150’e yakın oyun Xbox Game Pass ile oyuncularla buluşmuş durumda. Abonelik sistemini hem konsol hem bilgisayar hem de mobil cihazlara getiren sistemle beraber platformlar, birbiriyle ilişkili olacak.

Microsoft xCloud çıkış tarihi duyuruldu

Günümüzde uzak sunucular üstünden oyun hizmeti giderek yaygınlaşıyor. Birçok firma gibi Microsoft da bu konu üstünde çalışmalara başlamıştı. xCloud ismiyle başlatılan proje, Xbox Game Pass Ultimate abonelik paketi içinde kullanıcılarla buluşacak. Hizmet ilk ay için 5,90 TL fiyata sahip. Daha sonra da 44,90 TL aylık ödeme bulunuyor.

Firma, Microsoft xCloud çıkış tarihi için 15 Eylül bilgisini yayınladı. Bu tarihten bu yana lansman yapılan ülkelerde mobil cihazlardan Xbox aboneliği kullanılacak. Belirtmek gerekiyor ki bu ülkeler içinde Türkiye yer almıyor. Sistemin ülkemizde kullanabilmek için bir süre beklemek gerekecek.

Sistemi şimdi kullanmaya başlayan oyuncular, Xbox Series X oyunlarına da erişim sağlayabilecek. Gereksinim olarak da 7 – 10 mb/s internet bağlantısı belirtiliyor.

Abonelik sisteminde yer alan oyunlarda Forza Horizon 4, Destiny 2, Gears 5 gibi isimler kendisini gösteriyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ