Teknoloji Haberleri

ANDROİD ŞEBEKE SORUNU ÇÖZÜMÜ

ANDROİD ŞEBEKE SORUNU ÇÖZÜMÜ

ANDROİD ŞEBEKE SORUNU ÇÖZÜMÜ

ANDROİD ŞEBEKE SORUNU ÇÖZÜMÜ

Evde, işyerlerinde ve dışarıda herhangi bir yerde zamanın sık geçirildiği alanlarda telefondan kaynaklanan çekim problemleri kişilerin huzursuzluğuna yol açabilmektedir. Bunun ilk nedenlerinden biri de 3G teknolojisidir. 2009 yılında hayatımıza giren bu teknoloji beraberinde birçok yenilik getirmesine rağmen bir takım teknik aksaklıklara da neden oldu. Özellikle cihazların 3G ve 2G baz istasyonları arasında geçişler aracılığıyla haberleşme deneyiminin kalitesinin artırılması hedefleniyordu. Ancak bahsedilen geçişlerde cihazlarda bazı teknik problemler oluşuyor.

sebekesorunu

Çekim problemi ya da telefon konuşmalarında kesintilere tanıklık edenlere bakıldığında soruna ilişkin neden, cihazın 3G ve 2G baz istasyonlarına eşit uzaklıkta yani ikisi arasında ortada bir konumda yer alması olarak görülüyor. Bu tür bir konumda hem 2G’ye hem de 3G’ye bağlanmaya çalışan cihaz daha fazla geçişler meydana getirerek konuşmalarda kesintilere yol açmasının yanı sıra şarjın da daha çabuk bitmesine neden oluyor. Bu yüzden, bahsedilen problemlerden birini yaşayan kimselerin cihazı servise göndermeden aşağıdaki adımları uygulamaları fayda sağlayabilmektedir.

sebekesorunu2

Telefonunuzun Kablosuz ve Ağlar sekmesinden Ayarlar>>Diğer seçeneğine dokunun.  Mobil ağlar kısmına dokunarak tercih edilen ağ türünü kontrol edin. Eğer 3G ya da 2G seçeneğinden biri seçiliyse bu seçeneği 2G/3G olarak değiştirin. Ancak yukarıda anlatılan iki baz istasyonunun tam ortasında bir konumda iseniz bu seçeneği ya 3G ya da 2G olarak değiştirin. Bunun dışındaki tüm durumlarda ikisinin beraber seçili olduğu seçenek daha sağlıklıdır. Eğer tüm bu adımları gerçekleştirmenize rağmen android üzerinde şebeke sorunu hala devam ediyorsa ilk olarak sim kartınızı başka bir telefonda deneyin. Farklı bir telefonda sorun yaşanmıyorsa büyük ihtimalle şebeke sorunu telefonla ilgili olacağından telefonunuzu servise göndermelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ