Teknoloji Haberleri

Android’e Yeni Bir Özellik Daha: “Verified Calls” Geliyor!

Birçok şirket, hem mevcut kullanıcılarına hem de potansiyel müşterilere telefondan ulaşmaya çalışmaktan vazgeçti. Bunun nedeni olarak, yükselen …

Android’e Yeni Bir Özellik Daha: “Verified Calls” Geliyor!

Birçok şirket, hem mevcut kullanıcılarına hem de potansiyel müşterilere telefondan ulaşmaya çalışmaktan vazgeçti. Bunun nedeni olarak, yükselen istenmeyen aramalar ve bundan dolayı çoğumuzun tanımadığı numaralara artık cevap vermemesi.

FTC’nin geçen sene yayınladığı bir rapor ise dolandırıcıların kişilera ulaşmak için izlediği bir numaralı yolun telefon olduğunu söylemişti. Şirketlerin kullanıcılarına ulaşmasını kolaylaştırmak isteyen Google ise “Verified Calls” (Onaylanmış Aramalar) adında yeni bir işlev sunmayı planlıyor. Bu işlev, arayanın adını, firmasın logosunu ve belki de en mühimsi arayanın neden aradığını bir doğrulama simgesiyle beraber gösteriyor. Bu simge, arayanın Google tarafından doğrulandığı anlamına geliyor.

Arama devi, tüm bunların güvenli olarak yapıldığını ve doğrulamadan sonra kişisel bir veri toplamadığını ve depolamadığını söylüyor.

Verified Calls işlevi, Android çapında bir işlev değil ve bunun yerine Google’ın telefon uygulamasıyla beraber geliyor. Bu uygulamayı kullanmayanlar, uygulamayı yakın zamanda Play Store’dan indirerek yeni işlevlerden faydalanabilecekler.

Verified Calls, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, Hindistan ve İspanya’da kullanıma sunulacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ