Teknoloji Haberleri

Apple 2020 için Kolları Sıvadı

Apple 2020 için Kolları Sıvadı

Apple 2020 için kolları sıvadı

Apple firmasının akıllı telefon konusunda yaptığı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkarttığı yeni modellerin aksine 3 yıl sonrasının planlarını şimdiden hazırlayan firmanın 2020 yılı içerisinde karşımıza katlanabilir telefonlar ile çıkmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.
Alışılmış olan standart özelliklerinin ve tasarımının dışına çıkması beklenen firmanın 2020 yılında müşterilerinin karşısına katlanma özelliği olan telefon ile çıkacak olmasının dedikoduları şimdiden merak edilmeye başlandı.
Ekran konusunda LG firması ile anlaşma aşamasında olan Apple’in Samsung’un uzun zamandır uğraştığı katlanabilir akıllı telefonunda biraz geç kalacağını belirtmek istiyoruz. Gelecek yıl içerisinde akıllı telefon teknolojisinde level atlamak için uzun zamandır uğraştığı katlanabilir telefonu karşımıza çıkartması beklenen Samsung’un atacağı hamle bakalım ne kadar başarılı olacak. 

LG firmasından ekran dışında devre kartları ve çip setleri konusunda da yardım alması beklenen Apple bakalım bu konuda nasıl bir hamle yapacak. Ekran özelliği konusunda LG display firması için anlaşan firmanın ekran kartları ve devreleri konusunda ise LG’nin diğer firmalarından olan İnnotek firması ile anlaşma aşamasında olduğu gelen bilgiler arasında.
LG’nin uzun zamandır üzerinden çalıştığı esnek devre kartlarında aslına sona geldiğini ancak daha üst düzey bir performans sunmak için daha sıkı bir çalışma yaptığını uzun zaman önce açıklamıştık. OLED ekran teknolojisi konusunda lider konumda bulunan LG ile yapılan bu anlaşmadan sonra Apple bakalım bu kavisli ekran konusunda istediği başarıyı alabilecek mi?
2018 yılına kadar Samsung ile olan anlaşmasını bu senenin sonunda sonlandıracak olan Apple firmasının LG firması ile anlaşma yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Özelikle son zamanlarda Apple firmasının yeni çıkacak olan telefonlarının basına kısa süre içerisinde sızmasında Samsung’un suçu olduğunu her seferinde dile getiren firmanın bu sefer LG ile yapılan anlaşmada bazı özel şatları ortaya sunması bekleniyor. En büyük rakibi olan Samsung firması ile ilişkilerini sonlandırmak için çalışmalarına hız veren Apple’in yeni partnerinin bu konuda LG olacak olması şimdiden yeni söylentilerin ortaya çıkmasına neden olacak gibi duruyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ