Teknoloji Haberleri

Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı?

Apple’ın dünkü etkinliğinde tanıtılanlar içinde yeni nesil iPad’ler de vardı. Şık tasarım ve eklenen yeni özelliklerle oldukça iyi bir performans …

Apple açıkladı: Bugüne kadar kaç adet iPad satıldı?

Apple’ın dünkü etkinliğinde tanıtılanlar içinde yeni nesil iPad’ler de vardı. Şık tasarım ve eklenen yeni özelliklerle oldukça iyi bir performans sunacağına inanılan 8. nesil iPad ve 4. nesil iPad Air Türkiye fiyat aralıkları da belli olmuştu. Apple etkinlik sırasında ”şimdiye kadar kaç adet iPad satıldı?” sorusunun da yanıtını verdi.

Peki şimdiye kadar kaç adet iPad satıldı?

İlk iPad bundan tam 10 yıl evvel 2010 senesinde tanıtıldı. İlk iPad modelinden bu yana pek çok şey değişti. Özellikler, tasarım ve kamera performansı derken iPad’ler şu anda dizüstü bilgisayarlar ile yarışıyor. Apple çıktığı günden beri 500 milyondan fazla iPad satmayı başardıklarını açıkladı.

Apple etkinliğinin açılışında zaten Tim Cook ilk konuşmayı yaptı. Konuşmasında kişilerın hayatında iki önemli ürünün yer aldığını ve bunların da akıllı saat ve iPad olduğu vurgusunu yapan Cook, yeni tanıtılan iPad’lerin iddialı olacağını orada göstermişti. Apple’ın 500 milyonun üstünde satış rakamını paylaşması şaşırtıcı zira şirket bu sayıları özellikle gizli tutmayı seviyor.

sayılar üstünden gidecek olursak da iPad satın alan müşterilerin yüzde 53’ü, ilk iPad’lerini satın alıyor. Evde eğitimlerin devam ettiği ve iş yerlerinin evlere taşındığı bu zamanda tablet satışlarında da mühim bir artış bekleniyor. Bu sebeple, Apple iPad tarafını bu noktada genişletebilir gibi duruyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ