Teknoloji Haberleri

Apple AirPods 3 çıkış tarihi ortaya çıktı!

Apple’ın uzun zamandır konuşulan yeni AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni iddialar yaşandı. Söz konusu bu iddiaların kaynağı ise doğrudan …

Apple’ın uzun zamandır konuşulan yeni AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili yeni iddialar yaşandı. Söz konusu bu iddiaların kaynağı ise doğrudan doğruya Apple’ın üretim zincirindeki firmalar oluyor. Yeni bilgilerden anlaşıldığı kadarı ile üçüncü nesil AirPods modeli almak isteyen kullanıcılar, bir süre daha beklemek durumunda kalacak.

AirPods 3 çıkış tarihi 2021 yılına planlanıyor

DigiTimes tarafından ortaya atılan yeni iddialara göre Apple, yeni kablosuz kulaklık serisini 2021 yılının ilk çeyreğinde satışan sunmayı planlıyor. Şubat 2021 ya da Mart 2021 aylarında yeni modelin resmi web sitesinde yer alması durumu ile karşı karşıya olunabilir.

Söz konusu bu çıkarımın ise Apple’ın AirPods üretim ortaklarındaki bileşen siparişlerinin yüzde 20 azaltılmasından yapıldığı ifade ediliyor. Apple’ın bir evvelki kablosuz kulaklık serisinin üretimlerini yavaşlatarak, üretimleri yeni AirPods tarafına çevirmesi bekleniyor.

Nitekim AirPods 3 çıkış tarihi ile ilgili gelen bilgiler somut bir hal almaya başlamış oldu. Hatırlatmak gerekirse daha evvel de Apple ile ilgili sızıntılar hakkında önemli isimler içinde yer alan Ming-Chi Kuo tarafından yeni AirPods serisinin 2020 senesinde satışa sunulmasının beklenmediği ifade edilmişti.

Son olarak belirtmek gerekirse yeni AirPods serisinin, en çok tasarım tarafındaki değişikler ile dikkat çekeceğini söylemek mümkün. Şimdiye kadar ortaya çıkan iddialardan anlaşıldığı kadarı ile Apple, AirPods tasarımını AirPods Pro tasarımına benzeyen bir hale getirecek. Nitekim iki model içinde yalnızca teknik özellik farkı olacağı ifade ediliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ