Teknoloji Haberleri

Apple, Argümana nazaran 75 Milyon 5G’li iPhone Hazırlıyor

Bloomberg’in “konuya yakın kaynaklara” dayandırdığı raporuna göre Apple, tedarikçilerinden bu yıl 75 milyon 5G’ye hazır iPhone üretmelerini …

Apple, Argümana nazaran 75 Milyon 5G’li iPhone Hazırlıyor

Bloomberg’in “konuya yakın kaynaklara” dayandırdığı raporuna göre Apple, tedarikçilerinden bu yıl 75 milyon 5G’ye hazır iPhone üretmelerini istiyor.

2020’nin iPhone modellerinin 5G desteğiyle gelmesi zaten bekleniyordu. Bu iPhone sayıları ise Apple’ın iPhone satışlarının evvelki seneye göre aynı seviyelerde kalmasını beklediğini gösteriyor. Bununla beraber rapor, her modelin her tür 5G’yi destekleyip desteklemeyeceği hakkında bir bilgi vermiyor. Bloomberg’in raporuna göre Apple, bu yıl Apple Watch Series 6‘nın da devamı olacak bir saat tanıtmayı planlıyor. Bunun yanı sıra Series 3’e eşdeğer bir akıllı saat de bekleniyor.

Bunların yanında iPad Air’in de yenilenmiş bir sürümünün gelmesi bekleniyor. Rapor, Apple’ın ilk Beats markasını taşımayan kulak üstü kulaklığının ve yeni HomePod’un da gelebileceğinden bahsediyor.

Son olarak rapor, bu yılki iPhone’ların tanıtımının ertelenebileceğini de (yeniden) dile getiriyor. Bununla beraber rapora göre her sene aynı döneme denk gelen işletim sistemi güncellemeleri, yine eylülde yayınlanabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ