Teknoloji Haberleri

Apple’ ın Yeni AR Kulaklığı Bir iPhone Gerektirebilir

Apple’ ın Yeni AR Kulaklığı Bir iPhone Gerektirebilir

Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz Apple’ın 2020 yılına kadar bir AR kulaklık üreteceği konusunda, dedikoduların dolaştığı bir yıldan fazla bir süre sonra, şirket bu hedefe adım adım yaklaşmış gibi görünüyor.

Kaynaklı Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu hafta yaptığı açıklamada, 2019’un dördüncü çeyreğinde şirketin Ar (arttılırmış gerçeklik) kulaklıklarının tam üretimine başlayabileceğini söyledi. Ama yaklaştıkça, Apple bağımsız bir cihaz için planları hurdaya ayırıyor ve iPhone’a güvenecek gibi görünüyor.  Kuo, kulaklıkların Apple’ın ilk AR ürünü olan AR gözlükleri gibi bir ekran gibi davranacak ve bilgisayar, render, internet bağlantısı ve konum servislerini kullanıcının iPhone’undan alacağını belirtti.

Bu, pek çok açıdan, Apple’ın neredeyse tüm işlevler için bir iPhone’a ihtiyaç duyan ilk birkaç Apple Watch modelinde uyguladığı yaklaşıma benzer olacaktır. Bu kulaklıklı mikrofon setini bağımsız ünitelerden çok daha hafif hale getirebilir, ancak muhtemelen iPhone pillerini zorlar. Ayrıca, söylentilerin Apple’ın her göz için 8K ekranlı hepsi bir arada bir cihaz planladığını öne sürdüğü 2018’de de yanıldığını görmüştük. 

Sonuç olarak şu anlık tam bir açıklama olmaması sebebiyle bu, sadece bir dedikodu olarak kalıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ