Teknoloji Haberleri

Apple Watch SE tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Apple, bugün canlı olarak paylaşılan 15 Eylül etkinliğiyle kullancıları meraklandıran yeni Apple ürünlerini bir bir tanıtmaya devam etmekte. Bir …

Apple Watch SE tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Apple, bugün canlı olarak paylaşılan 15 Eylül etkinliğiyle kullancıları meraklandıran yeni Apple ürünlerini bir bir tanıtmaya devam etmekte. Bir kaç gün evvel teknik donanımlari sızdırılan düşük fiyatlı Apple Watch modeli Apple Watch SE ise tanıtılan bu ürünler içinde en araştırılanlerden biri.

Apple ekosistemine ait akıllı saat sahibi olmak isteyen ama yüksek fiyat aralıklarından dolayı alamayan kullanıcıları hedef alan Apple, diğer akıllı saat modellerine göre daha kısıtlı donanımlara sahip modelle karşımıza çıktı. İşte Apple Watch SE sahip olduğu özellikleri ve fiyatı.

Apple Watch SE sahip olduğu özellikleri

Akıllı saat tanıtılmadan evvel bir çok sızıntı ve tasarımına dair çizimler ortaya çıkmıştı. Açıklanan donanımlara bakılırsa Apple Watch SE, düşme algılama, pusula ve Sürekli açık altimetre, yüzmeye dayanıklı kasa, Aile Kurulumu, yüz paylaşma, uyku takibi ve yine yeni Apple Watch Series 6’da yer alan diğer imza sahip olduğu özellikleri dahil olmak üzere Series 3’ün birçok özel donanımıni içerisinde yer alıyor.

düşük fiyatlı Apple Watch SE Series 3 modeline göre 2 kat süratli olan s5 çip ile karşımıza çıkıyor. Burada Apple Watch SE model olarak Series 3’ün devamı olarak planlanmış.

Apple Watch SE renkli dizaynıyla gözleri üstüne topluyor. aynı iPhone SE gibi renkli bir tasarım kullanan Apple, bu modeli Huawei Fitbit gibi düşük fiyatlı modellerle rekabet etmek için piyasaya sürmüş görünüyor.

Apple Watch SE Fiyatı

Apple Watch, her bir modeliyle akıllı saat piyasasında mühim bir pazar payı elde ediyor. Pazarda düşük fiyatlı akıllı saat kullanmak isteyen ve giderek sayıları yükselen kullanıcılar ise şuana dek çinli üreticileri tercih ediyordu.

Apple Watch SE her ne kadar Çinli modeller kadar ucuz olmasa da, rekabet edebilecek 279 dolar fiyatıyla rekabette yer almaya hazırlanıyor. Apple Watch sahip olduğu özellikleri ve fiyatı sizce nasıl olmuş. 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ