Teknoloji Haberleri

Apple Watch Series 6 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Apple, bugünkü çevrimiçi etkinliğinde Apple Watch Series 6’yı tanıttı.  İşte Apple Watch Series 6’nın sahip olduğu özellikleri ve satış fiyatı …

Apple Watch Series 6 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Apple, bugünkü çevrimiçi etkinliğinde Apple Watch Series 6‘yı tanıttı.  İşte Apple Watch Series 6’nın sahip olduğu özellikleri ve satış fiyatı: Tasarımında mühim bir değişiklik olmasa da kabiliyetlerini bir adım ileriye taşıyan yeni saat, sağlığa daha da çok önem veriyor.

Watch Series 6

Kan oksijen doygunluğu (SpO2) izleme donanımıyle gelen yeni Watch Series 6, kalp ritminizin yanında solunum sağlığını da izlemenize imkan tanıyor. Kandaki oksijen seviyesinin düşmesi koronavirüsünü taşıyor olduğunuzun bir işareti olabileceğinden şirkete göre bu özellik, özellikle dünya çapındaki Covid-19 salgını sırasında işe yarayabilir. Apple, yeni kan oksijeni ölçme işleviyle bazı sağlık araştırmaları da yapacağını söylüyor.

watchOS 7 ile gelen saat, altimetre (yükseklik ölçme) donanımı de sunuyor. Bunun yanı sıra yeni Family Setup işlevi, çocukların iPhone’a sahip olmasına gerek kalmadan çocuklara yönelik belirli işlevlere ulaşmasına olanak sağlıyor. Bu özellik, hücresel özellikli Apple Watch Series 4 ve Daha sonra ve yalnızca bazı ülkelerde çalışıyor.

Watch Series 6

Apple, yeni akıllı saatin yeni S6 yonga setinin daha süratli olduğunu ve daha az güç harcadığını söylerken, cihazın yüzde 20 daha çabuk şarj olduğunu da iddia etti. 5GHz Wi-Fi ağ desteğiyle gelen Apple Watch Series 6’nın “sürekli açık” ekranı ise 2,5 kat daha gözalıcı. Yeni tanıtılan kayışlar içinde dikkat çeken “Solo Loop” ise esnek bir maddeden ve dokuma naylondan biraraya geliyor.

Apple Watch SE

Bunun yanı sıra Apple, yeni saatinin daha düşük fiyatlı bir sürümü olan Apple Watch SE’yi de tanıttı. Geçen senenin modeliyle aynı yonga setine (S5) sahip olan Watch SE, yüzmeye karşı dayanıklı ve bugün tanıtılan yeni bantları destekliyor. Watch SE’nin fiyatı 279 dolardan başlayacak.

Watch Series 6

SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Peki, Apple Watch Series 6’nın fiyatı ne kadar? 18 Eylül’de piyasaya sürülecek Apple Watch Series 6’nın fiyatı 399 dolardan başlayacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ