Teknoloji Haberleri

Apple, yeni App Store siyaseti ile ilgili açıklama yaptı

Şirket, geçtiğimiz haftalarda WordPress ve Epic Games ile bazı sıkıntılar yaşamıştı. Apple, yeni App Store politikası  ile ilgili …

Şirket, geçtiğimiz haftalarda WordPress ve Epic Games ile bazı sıkıntılar yaşamıştı. Apple, yeni App Store politikası ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Geliştiricilerin itiraz sürecinden yararlanabileceğini söyleyen firma, bunun için bazı kurallar koyduğunu sözlerine ekledi

Apple, yeni App Store politikası ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu

Haziran ayında gerçekleşen WWDC etkinliğinde yeni App Store kaideleri hakkında açıklama yapan şirket, bugünden bu yana Apple geliştirme platformunda geliştiricilerin güncelleme hakkında daha süratli davranabileceğinin altını çizdi.

Yeni kurallar aracılığıyla geliştiricilerin daha özgür hareket edeceğini söyleyen ytesirliler, ” Halihazırda App Store’da yer alan uygulamalarınız için yasal sorunlar ile ilgili olan hata düzeltmeleri haricindeki tüm işlemler daha süratli bir biçimde sonlandırılabilecek. bunun yanısıra geliştirici topluluğunun tecrübelerini iyileştirebilmemiz için App Store ve Apple Geliştirme Platformu önerilerinizi bizimle paylaşmanızı öneririz. ” ifadelerini kullandı.

Apple, geçtiğimiz aylarda Hey adlı e-posta uygulamasını reddetmişti. Komisyon elde edebilecek uygulama içi satın alma ve deneme alternatiflerinin bulunmaması sebebiyle onaylanmayan uygulama, belli bir süre sonra şirketlerin uzlaşması neticesinde App Store’da yerini aldı.

Epic Games ve WordPress uygulamalarıyla ilgili de bazı anlaşmazlıklar yaşayan Apple, geliştiriciler ile ilgili yeni adımlar atmaya devam edeceğini açıkladı. Bazı geliştiriciler, firmasın yüksek komisyon oranlarından vazgeçtiği zaman gerçek anlamda geliştirici dostu bir şirket olacağının altını çizdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ