Teknoloji Haberleri

Apple yeni “Apple Express” Planları İçin Testlere Başladı.

Apple, COVID-19 salgınının daha sonra mağazalarının nasıl çalışacağı hakkında değişik denemeler yapıyor ve bu amaçla da Apple Express ismini …

Apple yeni “Apple Express” Planları İçin Testlere Başladı.

Apple, COVID-19 salgınının daha sonra mağazalarının nasıl çalışacağı hakkında değişik denemeler yapıyor ve bu amaçla da Apple Express ismini verdiği yeni bir mağaza biçimi oluşturdu. 9to5Mac’in bildirdiğine göre bu mağaza şu anda şirketin Burlingame, Kaliforniya’daki konumunda deneniyor. Var olan mağaza kapatıldı ve çalışanların aynı anda yalnızca bir insana hizmet verebilecekleri ufak bir cam bırakıldı.

Bir ürünü online olarak evvelden sipariş eden müşteriler burada sırada bekledikten sonra ürünlerini alabiliyorlar ve genius bar randevuları da aynı camda hallediliyor. Haberde açıklandıği üzere bu, hala tamamlanmamış Lakin kullanılabilir bir deney ve Apple’dan alıştığımız ve beklediğimiz ince ayarları tamamlanmış değil. Lakin salgın devam ederken, sınırlı miktarda bile olsa hizmet sunulabilmesi Apple müşterilerini mutlu etmeye katkıda bulunacak.

Bu yaklaşımda enteresan olan kısım ise, Apple’ın yeni bir iPhone yayımını takip eden muazzam uzunluklardaki sıralarla nasıl başa çıkacağı olacak. Bir kaç ay içerisinde yeni mobil cihazların yayımlanması ile beraber şirketin bu durumla başa çıkmak için bir plana ihtiyacı olacağı kesin. Sonuç olarak, özellikle şu anda, Tim Cook’un kişilerın Apple Mağazalarında saatlerce gruplar halinde beklemelerini istemediği kolaylıkla söylenebilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ