Teknoloji Haberleri

Apple’dan Daralma Politikası!

Apple’dan Daralma Politikası!

Son yıllarda yavaşlayan iPhone satışları dolayısıyla Apple’ın Project Titan adlı sürücüsüz araç geliştirme projesinin durdurulabileceği konuşuluyordu.Şirketin bu proje kapsamında çalışan 190 içşiyi işten çıkaracağı haberi doğrulandı.

Geçtiğimiz yıllarda şirketin iMove adında kendi araçlarını tasarladıkları hakkında söylemlerle birlikte sürücüsüz otomobillerle ilgili birçok haber çıkmıştı.Ancak Apple’ın daha çok sürücüsüz otomobil teknolojisine odaklandığı anlaşıldı.

Ancak iPhone satışlarının düşüşe geçmesiyle birlikte Apple’ın otomatik pilotlu araç projesine çok fazla harcama yapmak istemeyebileceğini söyleyen bir kaç rapor ortaya çıktı ve verilen raporlara bağlı olarak Apple’ın sürücüsüz otomobil projesinde küçülme yapabileceği hatta projeyi tamamen bitirebileceği söylendi.

16 NİSAN DA BELLİ OLACAK
Apple, yaptığı açıklamada projede görevli çalışanların farklı departmanlara kaydırıldığını bildirse de SF Chronicle adlı internet sitesinin haberine göre işten çıkarma söylentilerinin gerçekleştiği anlaşıldı. Habere göre Kaliforniye İstihdam Geliştirme Dairesi’ne projede yer alan 190 kişinin işten çıkarılacağını bildiren bir mektup gönderildi.
Bir çok alandan mühendis,teknisyen ve yönetici olarak görevli çalışanların işten çıkarılma kararının 16 Nisan’da açıklanıp yürürlüğe girmesi öngörülüyor. Apple’ın bu hamlesinin Project Titan’ı tamamen bitirecek mi yoksa yavaşlatacak mı olduğunu ilerde birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ