Teknoloji Haberleri

Apple’dan müjde! iOS 14 ile indirimli fiyatlar geliyor

Apple’ın uygulama mağazası olan App Store’da tercih edilen uygulama içi satın alma sistemi adına yeni bir dönem başlıyor. iOS 14 sürümüne sayılı …

Apple’ın uygulama mağazası olan App Store’da tercih edilen uygulama içi satın alma sistemi adına yeni bir dönem başlıyor. iOS 14 sürümüne sayılı günler kala kullanıcıları ve geliştiricileri sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam etmekte.

Uzun vadeli abonelikleri tercih eden ve App Store’u bu amaca göre tasarlayan Apple son zamanlarda ters eleştirilerin odağı oldu. Zira Apple satın alma opsiyonlu ücretsiz servisler yerine sürekli geliştirilen aboneliklerden gelir elde etmeyi seviyor.

Uygulama içi satın alma sistemi değişiyor: iOS 14

Geliştiricilerden alınan komisyon oranları yüzünden ifade veren Tim Cook, bu oranların hâlâ adil olduğuna inanıyor. Bu fikrinin arkasında durmasına rağmen kullanıcıların baskısını üstünde hisseden Cook, geliştiricileri ve dolayısı ile kullanıcıları tatmin etmek adına harekete geçti.

iOS 14 sürümünün piyasaya sürülmesi ile hayata geçirilecek olan bu proje, Apple’a abone kazandırmak adına uygulama geliştiren bireylere promosyon kodlarının verilmesini sağlayacak. Bu kodlar aracılığıyla bazı uygulamalar ya geçici bir süre süresince ücretsiz olacak ya da indirimli bir fiyat eşliğinde tekrar satışa sunulacak.

Bundan böyle uygulama içi satın alma ve doğrudan satın alma işlemlerinde indirimli fiyatlar ile karşılaşma ihtimalî çok daha büyük olacak. Abonelerini kaybetmek istemeyen ve onların App Store’da daha fazla vakit harcamasını isteyen Apple, uygulama geliştiren bireylere daha çok kod verecek.

Bu kodlar aracılığıyla kullanıcıların daha sık harcama yapması amaçlanıyor. Yeni sistemde tek kullanımlık bağlantı adreslerinden yararlanılacak. Kampanya kodları bu adresler aracılığıyla kullanılacak.

“Kullandığın Kadar Öde”, “Ücretsiz Deneme zamanı” yahut “6 yahut 12 ay Daha önceleri Ödeme Yapanlar İçin İndirim” gibi ilgi çeken kampanyalara ağırlık verilecek. Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi, fiyatlardan şikâyetçi olan abone sayısını azaltmaya çalışıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ