Teknoloji Haberleri

Apple’ın Yeni Nesil AirPod’ları Hakkında Bilmedikleriniz

Apple’ın Yeni Nesil  AirPod’ları Hakkında Bilmedikleriniz

 

AIRPODS  2019

AirPods  , (geliştirilmekte olan Apple ürünleri konusunda) güvenilir bir öngörüye sahip analist Ming-Chi Kuo’ya göre 2019’un ilk yarısında piyasaya sürelecek .  Bazı söylentiler ayrıca Apple’ın 2019’da piyasaya sürülmesi için suya dayanıklılık ve gürültü önleme özelligi sunan daha kaliteli bir AirPods  modeli üzerinde çalıştığını gösteriyor .Apple’ın 25 Mart 2019’da, ilk çeyreğin sonlarına yakın bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

DAHA PAHALI OLABILIRLER

Mevcut AirPod’lar 159 dolar, ancak Bloomberg’den gelen bir rapor yeni nesil AirPod’ların daha pahalıya mal olabileceğini belirtti.İkinci nesil kablosuz kulaklık hattında daha iyi  performans ve daha yüksek ses kalitesi bekliyoruz. Ahizesiz sesli komutlar ve kablosuz olarak şarj etme kabiliyetleri de standart olacak gibi görünüyor ve söylentiler, Apple’ın gürültü önleme, su geçirmezlik ve sağlık izleme özellikleriyle daha da pahalıya mal olan yüksek kaliteli bir model sunabileceğini öne sürüyor.

ÇOĞUNLUKLA AYNI GÖZÜKECEKLER

 Apple’ın kulaklık tasarımı, orijinal iPod’la tanıtıldığından beri çok fazla değişmedi  ve AirPods muhtemelen benzer bir formda kalacak.Apple’ın kablosuz olarak şarj olan AirPod’lar için planlarının var olduğu bilgisi mevcuttur . AirPod’lerin 2017 etkinliklerinden birinde gecikmeli AirPower şarj pedinin üzerinde şarj olduğunu gösterdi.

AIRPODS  “HEY SIRI” ELLER SERBEST SESLI KOMUTLARI DESTEKLEYEBILIR

Bazen, telefonunuzu çıkarmak en kolay ve en güvenli şey olmayabilir ve AirPods sahipleri için, “Hey Siri” yi arama yapmak ve diğer görevleri yerine getirmek için seslendirebilmek, iyi bir özellik olabilir.

Ocak ayında iOS 12.2 beta, AirPod’larda hands-free komutları için“Hey Siri” kurulum arabirimini içeriyordu; bu, Apple’ın bu noktada kulaklıklarına  eklemeyi planladığının  güçlü bir göstergesidir.

BIR ŞEKILDE KABLOSUZ ŞARJI DESTEKLEYEBILIRLER

Apple, AirPower kablosuz şarj matını duyurduğunda, üzerinde kablosuz bir şarj sağlayan AirPod’lar seti gösterdi. Gösterilen ürünün yeni AirPods veya kablosuz şarj cihazlarıyla uyumlu orijinal model için bir durum olup olmadığı net değildir. Ancak, AirPower hala gösterilmediği için, bir kısmı aşırı ısınma sorununa bağlı olarak iddia edildiğinden ,  gecikmeye neden olmuş olabilir.

2018 yılının sonlarındaki en yeni söylentiler AirPods’un kablosuz şarj desteğine sahip olacağını gösteriyor, ancak kulaklıkların kablosuz şarj cihazına yerleştirilerek şarj edilip edilmediği veya bunun için uyumlu bir kutuya ihtiyaç olup olmadığı net değil.Ayrıca bir sonraki AirPod’lar kablosuz şarj ile 15 dakika içinde tamamen şarj olabilir.

AIRPODS  SUYA DAYANIKLI OLABILIR

Herhangi bir ürüne su geçirmezlik eklemek, onları bir içeceğe veya su birikintisine düşürmeniz durumunda gönül rahatlığı ile kullanma  sağlar. Bir sonraki AirPod’lar suya dayanıklı olursa harika olur , çünkü kulaklarından düşmeleri bazı insanlar için bir endişe kaynağıydı . 

AIRPODS ‘ DA GÜRÜLTÜ ENGELLEME OLABILIR

Gürültü engelleme, çevrenizdeki ambiyansı engelleyen bir özelliktir: ağlayan bebek, trenin gürültülü sesi, masanın üzerinde gürültülü bir şekilde çiğneme yapan kişi vs. Bloomberg’in 2018’in ortasındaki bir rapora göre , Apple yeni nesil AirPods ‘ u  gürültü önleme özelliği ile tanıtmayı planlıyor.

BIR SONRAKI AIRPOD’LARDA SAĞLIK IZLEME SENSÖRLERI BULUNABILIR

Apple, bir elektrokardiyogram (EKG) kullanarak düzensiz bir kalp ritmi algıladığında sizi haberdar etmek için FDA izni alan bir smart watch olan Apple Watch Serisi 4 ‘te birkaç sağlık izleme özelliği sundu . Apple şu an bileğiniz için en cesur sağlık izleme hedeflerini koruyabilir, ancak Bloomberg’den Ocak 2019 tarihli bir raporda , Apple’ın gelecek nesil AirPod’lar için de bir sağlık izleme özelliğini araştırdığını ve Digi Times’in yakın bir zamanda özelliği 2019’un ilk yarısında gösterecegi haberleri geliyor.

Söylentiler, nihai üründe görebileceklerimizi ifşa etmiyor . Apple’ın bir sonraki AirPod’larının görünümüne ve izlenimine birkaç küçük titizlik gösterebileceği söylentilerinin yanı sıra, içinde daha da fazla özelliğe uyacak bazı zorlu tasarım kısıtlamalarına karşı da çalışacaktır. Yayımlandıklarında ne olacağını göreceğiz, ancak böyle bir söylenti beklemeyi daha da heyecanlı hale getiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ