Teknoloji Haberleri

Araba fiyatları konusunda sevindirici haber

Türkiye’de özellikle ikinci el otomobil fiyat aralıklarına yönelik sitem devam etmekte. konuyla alakalı düzenlemeler yapılsa da fiyatlarda mühim …

Araba fiyatları konusunda sevindirici haber

Türkiye’de özellikle ikinci el otomobil fiyat aralıklarına yönelik sitem devam etmekte. konuyla alakalı düzenlemeler yapılsa da fiyatlarda mühim bir düşüş yaşanmamıştı. Bunun yanı sıra somut bir düşüş için ışık göründü: Ağustos ayında otomobil üretimi yüzde 45 arttı! Bu noktada sıfır araç stok problemina karşı üretim artış gösterdiği için söz konusu sorunların çözülebileceği bilgisi yer alıyor. Otomobil üretimi arttı Lakin bunun piyasaya yansıması nasıl olacak?

Otomobil üretimi arttı! Neler olacak?

Corona virüsünün tesiri devam ederken, geçen yılın aynı dönemine göre toplam otomobil üretimi yüzde 44 oranında artarak, 75 bin 341 adete ulaşmayı başardı. Yüzde 45 yükselişle 45 bin 211 artış oldu. Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), bu yılın ocak-ağustos dönemine ait üretim ve ihracat adetleri ile pazar verilerini açıklayarak yükselişi verilere dayandırmış oldu.

Salgının ters tesirinin azaltılmasına yönelik olarak atılan adımlar içerisinde her seneın ağustos ayında hem bakım hem de onarım planlamaları yapılıyor. Bu sebeple üretime ara veren otomotiv sektörü, bu yıl daha kısa zamanda hazırlıklarını tamamlayarak sayılara olumlu yansımada bulunmuş oluyor.

Türk otomotiv sanayinin toplam üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 artarak 75 bin 341 adet, otomobil üretimi de yüzde 45 yükselişle 45 bin 211 adet olarak gerçekleşti. bununla beraber salgının sunduğu negatif tabloya karşılık olumlu etki yakalanmaya çalışıldı.

Tabiki bütün süreç olumlu seyretmiyor zira ocak ve ağustos dönemine bakıldığında ticari araç üretimi yüzde 27 daralma gösterdi. Ağır ticari araç grubunda ise yüzde 13’lük bir daralma söz konusu oldu. Bunun yanı sıra ticari araç pazarında yüzde 85, hafif ticari araç pazarında yüzde 86 ve ağır ticari araç pazarı yüzde 75 oranında artış gösterdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ