Teknoloji Haberleri

ARM işlemcili 12 inç MacBook özellikleri sızdırıldı!

Haziran ayında çarpıcı bir karar ile Intel işlemcilerden vaz geçtiğini söyleyen Apple, ARM tabanlı yeni işlemcilere geçiş yapacağını belirtmişti …

Haziran ayında çarpıcı bir karar ile Intel işlemcilerden vaz geçtiğini söyleyen Apple, ARM tabanlı yeni işlemcilere geçiş yapacağını belirtmişti. Bu yılın sonuna doğru ilk ARM işlemcili MacBook modellerini göreceğimiz tahmin edilirken, bu modeller çok yüksek ihtimalle Air ve 13 inç Pro modelleri olacak. Şimdi ise, ARM işlemcili 12 inç MacBook sahip olduğu özellikleri sızdırıldı.

ARM işlemcili 16 inç Pro ve 14 inç yeni mini-LED MacBook modelleri ise 2021 yılının ikinci yarısında tanıtılacak.

ARM işlemcili 12 inç MacBook sahip olduğu özellikleri için yeni iddia

Ortaya çıkan sızıntılar doğrultusunda, Apple yeni bir 12 inç MacBook modeli için hazırlık yapıyor. Yeni modelin başlangıç fiyatının 849 dolar olacağı belirtilirken, talebeler için de 50 dolarlık indirim uygulanacak. Böylece Apple, oldukça rekabetçi bir fiyatla piyasaya giriş yapmayı planlıyor. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Apple sızıntıları ile bilinen Komiya isimli kullanıcı, 12 inç model hakkında birçok detay da yayınladı.

12 inç MacBook sahip olduğu özellikleri içinde en dikkat çeken detaylar ise batarya zamanı ve ağırlığı oldu. ARM tabanlı A14X Bionic işlemci ile beraber gelecek olan ürün, RAM tarafında 8 GB ve 16 GB kapasitelerini sunacak. 12 inç Retina ekran ile beraber gelen model, depolama tarafında 256 GB ve 512 GB SSD alternatiflerine sahip olacak. Duruma bağlı 1 TB model de gelebilir. Kullanıma bağlı 15 ile 20 saat içinde pil ömrü sunabilen yeni 12 inç MacBook, tam 0.9 kilogram ağırlığında.

1280 x 720 çözünürlüğe sahip bir kamera ile beraber gelen ürün, yalnızca bir tane USB-C bağlantı noktasına sahip. Bunlara ek olarak 4. nesil kelebek klavye ile gelecek olan ürünün fiyatı ise oldukça rekabetçi.

12 inç MacBook serisinin tanıtım tarihi ise hala belli değil. Lakin bu kadar fazla sayıda teknik detayın ortaya çıkması, ürünün 2020 yılı içerisinde tanıtılma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ