Teknoloji Haberleri

Aşk 101 dizisinin Savcılık kararı belli oldu!

Aşk 101 dizisinin Savcılık kararı belli oldu!

Netflix’te yayınlanan aşk 101 dizisi için gençleri eşcinselliğe sevk ettiği ve ayrıca genç kişilerin gelişimini oldukça kötü etkilediği şeklinde iddia edilen Netflix dizisi ile alakalı CİMER’e gelen şikayet hakkında savcılığın aldığı karar kesinleşti. Savcılık, Aşk 101 dizisi için şikayete yönelik soruşturmaya yer bulunmadığına hükmetti.

Geçtiğimiz günlerde Cimer’e bir ihbar yapıldı. İhbarda Netflix film ve dizi izleme platformunda “Aşk 101” isimli bir dizi yayınlandığını, dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini ileri sürdü. Savcılığın Aşk 101 dizisi hakkındaki ihbar sonrası verdiği karar belli oldu. Savcılık, Netflix’in gençlik dizisi “Aşk 101” hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

GELEN İHBARLAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMADI
Savcılık kararında söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiğini belirtti.

Kararda, kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizide insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbar değerlendirmeye alınmadı.

Savcılık şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

AŞK 101 KONUSU
Aşk 101, 1998 yılında bir lisede okuyan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimler yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ