Teknoloji Haberleri

ASUS Republic of Gamers ve IKEA’dan Kıymetli İş Birliği

ASUS Republic of Gamers (ROG), yaptığı açıklamayla beraber ev mobilyası devi IKEA ile ortaklığını açıkladı. İş birliğiyle beraber evde oyun …

ASUS Republic of Gamers ve IKEA’dan Kıymetli İş Birliği

ASUS Republic of Gamers (ROG), yaptığı açıklamayla beraber ev mobilyası devi IKEA ile ortaklığını açıkladı. İş birliğiyle beraber evde oyun tecrübelerinde seviye atlatacak, oyunculara yaşam tarzlarını yansıtmaları için yeni ve heyecan verici yollar sunarak onlara ilham veren oyun mobilyası çözümleri sunulacak.

Dünyanın dört bir yanındaki 2,5 milyar oyuncuyla beraber oyunlara ilgi hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Oyuncu sayısı giderek yükselirken, bu topluluğun yapısı da giderek farklılaşıyor. Oyunlara olan alakanın tüm aile üyelerine ve tüm odalara yayıldığının farkında olan ROG ve IKEA, dünya sınıfı tasarım uzmanlıklarını, evde oyun oynamayı daha rahat ve keyifli kılacak biçimde birleştirmeye karar verdiler. Bu benzersiz ortaklığınin ilk meyveleri, 2021 Şubat ayında Çin’de tüketicilere sunuluyor olacak. Yeni ürün koleksiyonu diğer pazarlara ise 2021 Ekim ayında eklenecek.

ROG ve IKEA: Dünya sınıfı oyun ve ev mobilyası uzmanlığının mükemmel ortaklığı

ROG dünyanın lider PC oyuncu markası ve oyuncu topluluğuyla güçlü bir bağa sahip. Bu yüzden oyunculuğu daha iyi hale sokmak için oyuncuları dinliyor ve buna göre yeni teknolojiler üretiyor. Tutkulu oyuncuları dinleyen ROG, masaüstü ve dizüstü PC’lerden konsol ve mobil cihazlara kadar oyuncuları meraklandıran donanım ve yazılımlar üretmeyi amaçlıyor. Oyuncuların geri bildirimleriyle beraber yeni nesil ROG donanım ve yazılımlarını geliştiren ASUS, oyuncuların nasıl ya da nerede olurlarsa olsunlar En kaliteli oyun deneyimini yaşamaları için çalışmalarını genişletiyor.

ROG oyuncuları evde karşılıyor: düşlarınızdaki oyun ortamları için tamamlayıcı oyun ekosistemi

ROG, oyuncuların düşlarındaki oyun mekanlarını oluşturmaları için tamamlayıcı bir ekosistemin önemini biliyor ve oyuncuları daha çok içine çeken oyun tecrübeleri oluşturmak için devamlı bir biçimde çalışıyor. Lakin evvellikli olarak mobilya tasarımcısı yerine oyuncu olan ROG mühendisleri, oyuncuların tutkularını evlerine yansıtmalarına yardımcı olmaları için bir ortağa ihtiyaçları olduğunu biliyordu. bu husustaki bariz ilk tercihleri ise IKEA oldu.

ROG ve IKEA ürün tasarımcıları, oyuncular ve e-spor şampiyonlarıyla atölyeler düzenledi. Bunların neticesinde evde, maksimum kolaylıkla En kaliteli oyun tecrübelerini nasıl oluşturulacağı belirlendi. Bu atölyelerde IKEA Ürün Geliştirme Merkezi (Şangay) ve ASUS Tasarım Merkezi ‘ndeki (Taipei ve Shanghai) tasarımcıların katıldığı yüz yüze ve sanal toplantılar düzenlendi. Bu toplantılar neticesinde yüzlerce saat süren fikir üretme, tasarım, geliştirme, test, deney ve iyileştirmeler aşamalarından geçildi. ROG ve IKEA, oyunculara yönelik ev mobilya ürünlerini 2021 Şubat ayından başlamak üzere Çin’de satışa sunacak.

Yeni bir savaş alanı: Daha fazla zafer kazanmanın keyifli yollarını keşfedin

Ev için oyun mobilyası çözümleri düşünmek ve üretmek, ROG ve IKEA için yeni keşfedilen bir alan. Bu derin ortaklığıyle beraber iki şirket birbirinin uzmanlığı, deneyimi ve işleyişi hakkında öğrenmeyi, keşfettiğimiz sinerjiden yararlanmayı planlıyor. Oyuncu dostu aksesuar ve mobilyalar barındıran çiçeği burnunda bir kategori oluşturmak ve bununla beraber tüm oyunculara rahat bir oyun ortamı sunmayı amaçlayan ROG, herkesin düşsındaki oyun ortamını yaratması için çalışıyor.

Günümüzde birçok oyuncu için oyunların kalbi evde atıyor. ASUS, sadık ROG topluluğuyla iletişimde kalmaya ve IKEA’daki ev mobilyası uzman kişilerıyla çalışmaya devam ederek, ROG oyuncuları için evdeki her alanda oyun oynamalarını ve kazanmalarını sağlamak için yeni yollar bulmayı amaçlıyor.

ASUS Oyuncu Aksesuarları ve Ekipmanları İş Birimi Genel Müdürü Kris Huang, ortaklığı ile ilgili şunları belirtti: “Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular ROG markasını tanıyor ve seviyorlar. Pazardaki en heyecan verici oyuncu yeniliklerini sunacağına güveniyorlar. IKEA’daki uzman kişilerla olan yeni ortaklığımiz, ROG’un oyuncuları evde mutlu edeceği yeni ve enteresan yollar bulmasını sağlayacak.”

IKEA Global Çalışma Alanı Kurumsal Lideri Ewa Rychert ise şunları ekledi: “Oyun pazarının dünya çapındaki süratli büyümesi ve oyun oynayan kişilerın sayısının giderek artmasıyla beraber IKEA, ev mobilyalarının oyun deneyimini nasıl iyileştireceği hakkında meraklıydı. ROG ile çalışarak IKEA, ev mobilyası hakkındaki bilgisini, ROG’un sıra dışı oyun tecrübeleri yaratma uzmanlığıyla birleştirmek istiyor. beraber birçok oyuncuya ve onların ailelerine, yeni bir grup uygun ve ergonomik mobilya ve aksesuar geliştirerek onlara yardımcı olmak, ev ortamına uyacak ve performansı artıracak biçimde tasarlamayı planlıyoruz.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ