Teknoloji Haberleri

Asus, ROG Meta Buffs Ekran Kartını Tanıttı! İşte Özellikleri!

ASUS Republic of Gamers (ROG), internet üstünden gerçekleştirdiği Meta Buffs lansman etkinliğinde çiçeği burnunda oyuncu ürünleri serisini …

Asus, ROG Meta Buffs Ekran Kartını Tanıttı! İşte Özellikleri!

ASUS Republic of Gamers (ROG), internet üstünden gerçekleştirdiği Meta Buffs lansman etkinliğinde çiçeği burnunda oyuncu ürünleri serisini açıkladı. Etkinliğin temasına uygun olan yeni ürünlerin tümü oyun deneyimini yeni bir seviyeye çıkaran daha hafif, daha süratli ve daha güçlü modellerden biraraya geliyor.

Seride yer alan yeni ROG Strix GeForce RTX™ 30 Serisi ekran kartları, gelişmiş bir termal dizayna ve yeni NVIDIA® Ampere mimarisiyle lider gücüne sahip. 2. nesil RTX modelleri olan yeni NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi GPU‘larda yeni RT Çekirdekleri, Tensor Çekirdekleri ve akış işlemcileri bulunuyor. Tüm bunlar bir arada, etkileyici görüntülerin, mükemmel süratli kare hızlarının, oyunlar ve yaratıcı uygulamalar için yapay zeka destekli hızlandırma donanımınin ortaya çıkmasını sağlıyor.  Bir evvelki seriyle kıyaslandığında watt başına 1,9 kat daha fazla performans sağlayan NVIDIA Ampere mimarisine sahip olan RTX 30 Serisi, en üst modellerde 8K’ya ulaşan çözünürlüklerde grafik tecrübeleri sunmak için tasarlandı. GeForce RTX 3090, 3080 ve 3070, NVIDIA tarihinde GPU nesilleri içindeki en büyük teknolojik atılımı gerçekleştiriyor.

ROG bunun yanısıra son derece süratli ve akıcı görüntüler için ROG Swift PG329Q, ROG Swift 360Hz PG259QN ve ROG Swift 360Hz PG259QNR oyuncu monitörlerini, düşük gürültülü ve çok yönlü soğutma performansı sunan ROG Strix XF 120 fanı, dünyanın ilk Wi-Fi 6E router modeli olan ROG Rapture GT-AXE11000’i, süratli, güvenilir ve dayanıklı ROG RX Red optik mekanik anahtarlara ilk kez bulunduran ROG Strix Scope RX oyuncu klavyeyi, kompakt ve çevik kontrol olanağı sunan ROG Keris Wireless mouse’u, kristal netliğinde ses veren ROG Delta S kulaklığı ve su, yağ ve toz tutmayan koruyucu katmanlı geniş bir mousepad olan ROG Scabbard II’yi de tanıttı.

İnsanların son zamanda evde çalışmaya, öğrenmeye ve eğlenmeye daha fazla vakit ayırdıklarını, yapmayı en sevdikleri şeye daha fazla odaklanan çoğu oyuncuların, çevre birimlerini yahut PC bileşenlerini yenilemeye yöneldiklerini söyleyen ASUS Kıdemli Başkan Yardımcısı, Open Platform ve AIoT İş Grupları Ortak Yöneticisi Jackie Hsu, “ROG, oyunlarda avantaj elde etmek isteyen herkesin oyun deneyimini yeni bir seviyeye çıkarmaya geldi.” dedi.

Oyunculara en uygun oynanışı güçlü iyileştirmelerle sunan bu yeni seri ile ROG, en üstün oyun tecrübelerini oluşturarak rakipleri alt etme gücü sağlıyor.

ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran kartları

ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran kartları baştan aşağı çiçeği burnunda bir termal tasarım ve dinamik NVIDIA Ampere mimarisiyle geliyor. Metal hatlara sahip ön kapakta özel amaçlar için ayarlanmış üç adet Eksen Teknolojili fan bulunuyor. Ortadaki fan tam boy bariyer halkasına ve 13 adet kanada sahip. bununla beraber statik basıncı artırarak havanın soğutma bloğundan geçerek GPU ısı dağıtıcısına ulaşmasını sağlıyor. Dıştaki iki fanda ise 11’er adet kanat ve yarım boy bariyer halkaları bulunuyor. Daha fazla yatay dağılım sağlayarak havanın soğutma sisteminden daha iyi iletilmesini sağlıyor. Merkezdeki fanın tersi yönde dönen diğer fanlar aracılığıyla türbülans da azalıyor.

Kartın 2,9 yuva yer kaplayan gövdesinin büyük bir bölümünü kapsayan soğutma bloğu, yüksek hava akımından yararlanacak biçimde tasarlandı. Isıyı grafik işlemciden alıp soğutma bloğuna aktarmayı sağlayan MaxContact teknolojisi, cilalanmış bir ısı dağıtıcısından yararlanarak akışkanlığı mikroskobik düzeyde geliştiriyor. Ekstra düz yüzey işlemciyle daha iyi temas ederek ısı aktarımını artırıyor. Kartta yalnızca soğutma sistemi iyileştirilmiş değil. Birinci sınıf kapasitörler, bobinler ve güç aşamaları da milisaniyeler içinde yüzlerce watt güç sağlıyor. ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran kartlarında PCB’ye Auto-Extreme teknolojisiyle lehimlenmiş Super Alloy Power II bileşenler bulunuyor. Endüstride tek olan bir otomatik üretim süreci olan Auto-Extreme teknolojisi aracılığıyla her bir kartın sıkı ROG kalite ve güvenilirlik herkes tarafından bilinenlarına uyduğundan emin olunuyor.

Kartlarda bunun yanısıra PWM fanlarının CPU ve GPU sıcaklıklarına göre ayarlanmasını sağlayan FanConnect II başlıkları bulunuyor. Bu fanlar, zorlu 3D uygulamalar ve işlem yükleri için ekstra hava alışverişi elde ediyor. Kartının herkes tarafından bilinen ayarlarını süratli ve kolay bir biçimde değiştirebilmek isteyen kullanıcılar, yazılıma ihtiyaç duymadan dahili Dual BIOS donanımıyle “performans” ve “sessizlik” modları içinde tercih yapabiliyor. Kullanımı kolay bir diğer özellik ise güç kaynağının voltajını takip eden yerleşik voltaj algılama devresi. Bu devre geçici voltaj düşüşlerini hızla tespit edebiliyor. Böyle bir durum yaşandığinda, güç kaynağında bir sorun olduğunu gösteren kırmızı LED ışık yanıyor. bununla beraber, oyun sırasında problem olduğunda bunun kaynağı kolaylıkla bulunabiliyor.

GPU’nun ön kısmında da değişik yenilikler var. Adreslenebilir RGB kısım Armoury Crate yazılımıyla kişiselleştirilebilirken, ekran kartının güçlendirilmiş metal çerçevesi dayanıklılık sağlıyor. Kart çevrildiğinde geniş bir havalandırma açıklığına sahip metal arka plaka görülüyor. Bu açıklık sıcak havanın GPU soğutucusuna geri dönmeden çıkış fanlarına iletilmesini sağlıyor. GPU’nun altındaki yuva ise işlemci ile ısı dağıtıcı içinde sürekli bir basınç uyguluyor. Giriş çıkış yuvalarında tercih edilen paslanmaz çelik, bağlantı noktalarını koruyor ve kartın daha sağlam monte edilmesini sağlıyor.

ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran kartlarındaki tüm bu tasarım sahip olduğu özellikleri, termal tasarımda mükemmel bir atılım meydana getiriyor. NVIDIA Ampere mimarisinin performansı da eklendiğinde, oyuncular rekabetçi yapımlarda inanılmaz kare hızları ve AAA oyunlarda yüksek çözünürlükle akıcı oyun tecrübeleri elde edecek.

ROG Swift 360Hz PG259QN ve PG259QNR oyuncu monitörleri

ROG Swift 360Hz PG259QN ve PG259QNR, 360 Hz’e ulaşan yenileme hızlarıyla dünyanın en süratli e-spor monitörleri olarak göze çarpıyor. 360 Hz yenileme hızına sahip ROG Swift 360Hz PG259QN ve PG259QNR, 240 Hz oyuncu monitörlerinden %50 daha fazla kare hızı sunarak oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde etmesini sağlıyor. 24,5 inç FHD (1920 x 1080) ekranda Fast IPS panel teknolojisi kullanılıyor. Ekrandaki likit kristal bileşenler geleneksel IPS panellere kıyasla dört kat daha süratli açılıp kapanıyor. Bu da 1 ms griden griye tepki zamanı elde edilmesini sağlıyor. Ekran bunun yanısıra herkes tarafından bilinen monitörlerin sunabildiğinin ötesinde renkler ve gözalıcılık için HDR10 desteğiyle geliyor. Oyuncular bununla beraber son derece gerçekçi grafiklerin keyfini çıkarabiliyor. Dahili NVIDIA® G-SYNC® işlemci tam değişken yenileme hızı (VRR) ve değişken hız aşırtma ile yırtılma, takılma yahut giriş gecikmesi olmadan son derece akıcı bir oyun deneyimi oluşturuyor.

Reflex Latency Analyzer aracına ek olarak, ROG Swift 360Hz PG259QNR bunun yanısıra masada yerden tasarruf sağlayan ROG Masa Montaj Kiti ile beraber geliyor. ROG Masa Montaj Kiti üç kolay adımda monitör standının yerine takılabiliyor. C şeklindeki mandal 80 mm açılarak çoğu masayla uyum sağlıyor.

ROG Swift PG329Q oyuncu monitörü

32 inç boyuta (2560 x 1440), 175 Hz yenileme hızına ve Fast IPS panel teknolojisine sahip ROG Swift PG329Q oyuncu monitörü, dünyanın değişken hız aşırtma donanımıne sahip ilk NVIDIA G-Sync Uyumlu modeli. Ekrandaki likit kristal bileşenler geleneksel IPS panellere kıyasla dört kat daha süratli açılıp kapanıyor. Bu da 1 ms griden griye tepki zamanı elde edilmesini sağlıyor. Fabrikada kalibrasyon ile Quantum-dot teknolojisi, DisplayHDR™ 600 sertifikası, DCI-P3 %98 ve sRGB %160 renk alanları ile son derece etkileyici renkler sunuyor. ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) teknolojisi değişken yenileme hızından ödün vermeden hareket bulanıklığını ortadan kaldırıyor. ROG Swift PG329Q’daki değişken hız aşırtma donanımı, mücadelenin en sıcak anlarında net görüntüler sunmak için piksel hızını yenileme hızlarına dinamik olarak uyarlıyor.

ROG Strix XF 120 soğutucu fan

4 pimli 120 mm boyutunda bir PWM soğutucu fan olan ROG Strix XF 120, farklı performans gereksinimlerine en uygun akustik profillerle yanıt vermek için yoğun testlerden geçirildi. 1,77 metreküp hava akışı ve 3,07 mm H2O statik basınç sağlayan ROG Strix XF 120; CPU soğutucusu, radyatör yahut kasa soğutması gibi statik basınç gerektiren noktalarda kullanılabiliyor. Soğutma gücünü yükseltmek için ufak bir fan yuvası tercih edilen ürün hava akışı için daha kapsamlı alan sağlıyor. Aerodinamik fan kanatları ve eğimli çerçeve payandaları türbülansı azaltıp hava akışını en üst seviyeye getiriyor.

ROG Strix XF 120’deki manyetik kaldırma teknolojisi fan dönerken sürtünmeyi azaltarak sessiz bir akustik profil ve 400.000 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Özel oluklu kanatlar ve titreşim önleyici tasarım gürültüyü daha da azaltıyor. 250 ile 1800 RPM içinde değişen çalışma aralığına sahip fan, %0 PWM çalışma döngüsündeyken otomatik olarak kapanarak son derece düşük gürültü ve verimli soğutma performansı sunuyor.

ROG Rapture GT-AXE11000 oyuncu router’ı

ASUS, piyasaya Wi-Fi 6 router modeli sunan ilk marka unvanına da sahip. ASUS şimdi dünyanın ilk Wi-Fi 6E router’ı ROG Rapture GT-AXE11000 ile Wi-Fi 6E’nin yüksek bant alanıni ve gelişmiş 160 MHz kanallarını sunuyor. Üç bant tasarımı ve 802.11ax WiFi 6E bağlantısıyla ROG Rapture GT-AXE11000, 11.000 Mbps’e ulaşan hızlara destek veriyor ve saniyede 2 Gbit’e varan WAN hızları için WAN birleştirme donanımıni taşıyor. 4×4 Wi-Fi 6 ve saniyede 2,5 gigabit LAN bağlantı noktasıyla, hem kablolu hem de kablosuz ağlar saniyede 1 gigabit hızın üzerine çıkarak Gbit seviyesinin üstünde bir performans elde ediliyor. 4 çekirdekli 1,8 GHz 64-bit işlemciye ve 1 GB RAM’e sahip GT-AXE11000, yoğun Wi-Fi 6E ağ trafiğiyle başa çıkabiliyor. Router bunun yanısıra sinyal kapsama alanını ve kalitesini yükseltmek için en yeni 6 GHz güç amplifikatöründen yararlanıyor.

Wi-Fi 6E teknolojisi yeni çıkan 6 GHz bandındaki radyo tayfından faydalanıyor. Bu bant, 5 GHz bandından üç kat daha fazla bant alanıne sahip. bunun yanısıra mevcut Wi-Fi 6 standardına yedi adet ekstra 160 MHz kanalı ekleyen bu yeni teknoloji, daha kısa gecikme süreleri elde edilmesini sağlıyor. bununla beraber eski cihazlardan etkilenmeden yüksek hızlar korunabiliyor.

ROG Strix Scope RX klavye

ROG Strix Scope RX, ROG RX Red optik mekanik anahtarlara bulunduran ilk mekanik RGB oyuncu klavyesi. dünya çapında ilk kez içi boş kare sap tasarımını kullanan bu anahtarlar, her tuşta ayrı aydınlatma için yerleşik RGB LED’lerle geliyor. Her anahtarın eşsiz tasarımı dalgalanma gecikmesini hemen hemen sıfıra indirerek tuşa basar basmaz tepki alınmasını sağlıyor. İçi boş kare sap tasarımı ve X-stabilizer mekanizması tutarlı tuş deneyimi sunuyor. Tuşlar bunun yanısıra 100 milyon kez basmaya dayanıklı yapısıyla uzun kullanım ömrü sağlıyor.

ROG Strix Scope RX’in alaşımlı üst kısmı ve IP65 standardında su ve toz geçirmezlik donanımı de dayanıklılığı ve kullanım ömrünü artırıyor. Klavye, “eğilme” ve diğer komutlar için tercih edilen geniş Ctrl tuşuyla FPS oyunlarına hazır bir tasarımla geliyor. Üründeki USB 2.0 bağlantı noktası şarj ve harici depolama cihazları için geçiş olarak kullanılabiliyor. Anında gizlilik için tüm uygulamaları gizleyen ve sesi kısan gizlilik tuşu ve işlevlerle medya girişleri içinde geçiş yapan süratli geçiş anahtarı da klavyenin sahip olduğu özellikleri içinde. Klavyede bunun yanısıra arkadan aydınlatmalı ROG logosu ve kişiselleştirilebilir aydınlatma efektleri bulunuyor. Armoury Crate yazılım aracı kullanıcı profillerini düzenlemeye, tuşlara görev atamaya, makro kaydetmeye ve oyun anında donanım istatistiklerini takip etmeye imkân veriyor.

ROG Keris Wireless mouse

79 gram ağırlığındaki ROG Keris Wireless son derece hafif ve çevik bir oyuncu mouse’u. Ürün, tasarımı aracılığıyla tutuş rahatlığı sağlayarak uzun oyun maratonları için ideal çözüm sunuyor. Bu mouse, ROG’nin profesyonel e-spor takımıyla ortak çalışmasının neticesinde geliştirilen, profesyonel oyunculara yönelik üst düzey bir model. Altı aylık çalışma ve sayısız prototipin daha sonra ortaya çıkan ROG Keris Wireless, oyunculara mükemmel mouse biçimini sunuyor.

PBT malzemeden üretilen sağlam dokulu sol ve sağ tuşlar, ROG Keris Wireless’a dayanıklılık katıyor. Yuvarlatılmış, %100 TPFE mouse ayakları ise her tür mousepad üstünde akıcı bir kullanım sağlıyor. ROG Keris Wireless farklı kişiselleştirme seçenekleri sunan farklı renklerde yan tuşlarla geliyor. Son derece yumuşak ROG kablosu da sürtünmeyi azaltarak oyunlarda dikkatinizin dağılmasını önlüyor.

ROG Delta S kulaklık

ROG Delta S oyuncu kulaklığı mükemmel net ve ayrıntılı sesler sunarak oyunculara büyük avantaj sağlıyor. ROG Delta S, endüstri lideri Hi-Fi sınıfı ESS 9281 CODEC ve QUAD DAC™ teknolojilerine sahip olmasının yanı sıra stüdyo kalitesinde ses dosyalarıyla orijinal kayıtlardaki tüm ayrıntıları sunan Master Quality Authenticated (MQA) teknolojisinden yararlanan ilk oyuncu kulaklığı olma donanımıni de taşıyor. ROG Delta S’teki yerleşik MQA Renderer teknolojisi MQA çekirdek sinyaline bağlanarak MQA dosyalarını açabiliyor ve mükemmel ses kalitesi elde ediyor. ROG Delta S’teki ASUS yapay zekâ destekli gürültü engelleme donanımıne sahip mikrofon, oyunlarda kristal netliğinde iletişim sağlıyor. Özel ASUS Essence Şoförleri, hava geçirmez bölüm tasarımı ve sinyal saptırma teknolojisi beraber çalışarak inanılmaz etkileyici sesler oluşturuyor.

ROG Scabbard II mousepad

Oyun sistemleri için uygun bir çevre oluşturan ROG Scabbard II, klavye, mouse ve diğer oyun ekipmanları için yeterli alana sahip bir mousepad. Dayanıklı kumaştan ve su, yağ ve toz tutmaz askeri sınıf nano kaplamadan üretilen ürün oyunculara uygun bir yüzey sunuyor. Yıpranmaz dar dikişli kenarlara ve kaymaz kauçuk tabana sahip ROG Scabbard II, oyuncuların en büyük yardımcısı olacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ