Teknoloji Haberleri

Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro görücüye çıktı!

Rakiplerinden biraz geride kalan Lakin tanıttığı mobil cihazlarla fark yaratmaya çalışan Asus, Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro modellerini resmen tanıttı.

Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro görücüye çıktı!

Rakiplerinden biraz geride kalan Lakin tanıttığı mobil cihazlarla fark yaratmaya çalışan Asus, Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro modellerini resmen tanıttı. ROG Phone 3’ten sonra Asus’un tanıttığı ikinci mobil cihaz modeli olan Zenfone 7 sahip olduğu özellikleri oldukça ilgi çekici görünüyor.

Asus Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro tanıtıldı!

Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntıları da bir bakıma doğrulamış olan Asus, Zenfone 6 serisinin izinden gidiyor. Cihazın ön tarafında selfie kamerası, çentik yahut ekrana gömülü kamera yer almıyor. Bunun yerine dönen kamera kullanan cihaz, bununla beraber kullanıcıya kayıpsız ekran deneyimi sunuyor.

Asus Zenfone 7 ve Zeonfone 7 Pro, Samsung imzalı 6.67 inç 2400 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 90 Hz AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. Her iki cihaz da 30W süratli şarj destekli 5.000 mAh batarya gücüne sahip.

İki cihazın farklılaştığı noktada, Zenfone 7 Snapdragon 865 işlemcisi ile gelirken, Zenfone 7 Pro Snapdragon 865 Plus işlemcisinden gücünü alıyor. Asus her iki model için de 8 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 256 GB’a kadar UFS 3.1 depolama teknolojisi sunuyor.

Dönen kamera sisteminin içinde ise Zenfone 7 modeli için 64 Megapiksel f/1.8 ana kamera, 12 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açı ve 8 Megapiksel f/2.4 telefoto kamera bulunuyor. Zenfone 7 Pro’da aynı kamera sahip olduğu özelliklerine sahip Lakin ana kamerası OIS destekliyor.

Asus Zenfone 7 ve Pro fiyatı

Türkiye’de satılması şu an için beklenmeyen iki modelin yurt dışı fiyatı Zenfone 7 için 750 dolar, Zenfone 7 Pro içinse ortalama 950 dolardan başlıyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ