Teknoloji Haberleri

Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü

Uzun bir aradan sonra Apple Watch Google Maps uygulaması için Google tarafından beklenen açıklama yapıldı. Yapılan açıklamadan anlaşıldığı kadarı …

Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü

Uzun bir aradan sonra Apple Watch Google Maps uygulaması için Google tarafından beklenen açıklama yapıldı. Yapılan açıklamadan anlaşıldığı kadarı ile Google, kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek yeni bir uygulamayı hazırlamayı başarmış durumda.

Apple Watch Google Maps uygulaması yayınlandı

Apple ile Google içinde yaşanan tartışmalardan ötürü App Store’dan kaldırılan Google Maps’in Apple Watch için hazırlanmış yeni uygulaması ile ilgili ağustos ayında gelen bilgilerden sonra resmi açıklama da yapıldı. Şu an için Google’ın harita uygulaması, resmi olarak Apple Watch kullanıcılarına ulaştırılmaya başlanmış durumda.

App Store’daki iPhone uygulamasında da yeni görseller ile Apple Watch desteğine dikkat çekilmeye başlandı.

Yeni uygulamanın ilk detaylarından anlaşıldığı kadarı ile Google, Apple Watch üstünden değil de daha çok iPhone üstünden işlem yapan bir uygulama hazırlamış durumda. Apple Watch ilk aşamada iPhone’daki Google Maps’in yansıtıldığı bir ekran gibi kullanılmaya başlanak gibi görünüyor.

Hatırlatmak gerekirse ilk olarak Google’ın Maps uygulaması, 2015 senesinde Apple Watch için kullanıcılara ulaştırılmaya başlanmıştı. Daha Daha sonra ise Apple ve Google içinde yaşanan çekişmenin sonucu olarak App Store’dan kaldırılmıştı. Şimdi de yeni uygulamanın yeniden kullanıcılara ulaştırılmaya başlama sürecine gelinmiş olundu.

Son olarak hatırlatmak gerekirse iOS 11.0 ve watchOS 5.0 sürümlerinden daha yeni sürümler ile kullanılabilir olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ