Teknoloji Haberleri

BenQ, ZOWIE 144Hz ve 240Hz Yeni Espor Oyun Monitörlerini Tanıttı!

XL serisinin geliştirilme süreci, tamamen oyuncuların oyun içi kabiliyetlerini gücüne dönüştürebilmesine yol gösterecek duyarlı özelleştirmelere …

BenQ, ZOWIE 144Hz ve 240Hz Yeni Espor Oyun Monitörlerini Tanıttı!

XL serisinin geliştirilme süreci, tamamen oyuncuların oyun içi kabiliyetlerini gücüne dönüştürebilmesine yol gösterecek duyarlı özelleştirmelere odaklı gerçekleşti keza espor dünyasında Sürekli en ince detaylara dikkat eden ve bu işi ciddiye alanlar gerçek yıldızlar oldu. Oyun içerisinde gücüne katkısı olmayan hiçbir teknolojiye yer verilmedi. Çalışmalarımız anında her oyuncunun kendine has görsel ve fiziksel ayarlamaları oldugunu gözlemledik. Bu nedenle XL serisinin her jenerasyonu oyunculara daha net bir görüş ve daha akıcı ve rahat bir oyun deneyimi sunmak için tasarlandı.

BenQ olarak bugün XL2546K ve XL2411K ile yeni XK jenerasyonunu duyurmaktan mutluyuz. XL serisi monitörlerin en yeni jenerasyonu olan XL-K, oyuncuların tüm odaklarını oyun içi performanslarına yönlendirmelerini saglamak için konfor ve kolaylık hakkında çıtayı daha yukarıya çıkarmaktadır.

Yeni XL-K serisi daha ufak bir taban bulundurmaktadır. Böylece oyuncular klavye ve mouseları için, ekipmanlarının dengesini bozmadan masalarında daha kapsamlı bir Alana sahip olacaklar. bunun yanısıra daha kapsamlı açı kapasitesine sahip XL-K serisi monitörler ile arzu ettikleri açıya çok daha rahat bir biçimde sahip olabilecekler.

Bununla beraber XL-K serisi yeni OSD menüsü ile oyuncuların arzu ettikleri seçeneklere çok daha pratik bir biçimde ulaşmalarını saglıyor. 5 yönlü tekerlegi yer alan S-Switch ile OSD menü kullanımı çok daha pratik hale geliyor.

Adından da anlaşılacagı gibi XL2546K, 240hz yenileme hızı ve 0.5ms (GtG) tepki zamanı ile tanınmış XL2546 serisinin halefi olarak üretilmiştir. bunun yanısıra içerisinde DyAc+ Teknolojisi, Black eQualizer ve Color Vibrance gibi BenQ ZOWIE’nin popüler sahip olduğu detaylarını de barındırmaktadır.

XL2411K ise 144hz yenileme hızı ve 1ms (GtG) tepki zamanıne sahip modelimizdir.

Lakin bunların yanı sıra DyAc teknolojisi eklentisi ile 144hz’de çok daha net bir görüntü performansı sağlamaktadır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ