Teknoloji Haberleri

Bilgisayar İçin En İyi 5 Oyun

Bilgisayar İçin En İyi 5 Oyun

PC’nizde oyun oynamak (neredeyse her zaman kusursuz) geriye dönük uyumluluk ve konsoldan etkileyici grafik performansı gibi avantajlar ekler. Buradaki önerilerimizle bilerek geniş olmaya çalıştık. Bu hafta PC’niz için seçtiğimiz birbirinden güzel ve sürükleyici 5 oyun derledik.

Doom

Doom hakkında çok fazla insanın heyecanlanmadığını söylemek doğru olmaz. id Software’in çok sevilen serisi, on yıldan uzun bir süredir temelde mevcut değildi ve yalnızca oyunun çok oyunculu oyununu gösteren yayın öncesi bir beta, eleştirmenler ve oyuncular tarafından sert bir şekilde yargılandı. Tek oyunculu modu (single player campaign) oyuna ekledikten sonra modern oyuncular için eski bir formülü başarıyla güncelledi ve böylelikle gerçekten eşsiz bir birinci şahıs nişancı oyunu yarattı.

Doom çok iyi bir oyun, çünkü oyuncuların oyunu geliştiricilerin istediği gibi oynamalarını sağlıyor. Başlangıçta şiddet uğruna şiddet olarak yazılan Glory Kill sistemi, oyunun hayati bir parçası olarak ortaya çıktı. Diğer oyunlar geri çekilip kapağın arkasına geçerken, Doom sizi düşmanın yüzüne girmeye ya da daha doğru bir şekilde yüzlerine vurmaya zorlar. Bunu yapmak sizi kaçınılmaz olarak kuşatılacağınız düzinelerce düşmanı göndermenize izin veren eşyalarla ödüllendirir. Bu bir oyun tarafından giyinmiş bir adrenalin ve korkunç şiddeti kaldırabilecek herkes için güzel bir deneyim sağlıyor.

Fortnite Battle Royale

Fortnite, yeni bir atış(shooter) oyunu türünü (battle royale) popüler hale getirmekten ve bunu milyonlarca mobil, PC ve oyun konsolunda, Switch gibi  oynayacak şekilde tasarlamaktan sorumlu olan kültürel bir fenomendir.

Her şey basit bir fikirle başladı: hayatta kalmak. (Aslında, hayatta kalanları zombilere karşı korumak için bir kale inşa ettiğiniz bir kule savunma esque oyunu ile başladı, ama herşey bir anda gelişti.) Battle royale oyunlarının bir anda patlaması ile Battle royale dünyasına giriş yapmak isteyen Fortnite, oyunu ücretsiz yaparak battle royale oyunlarının ücretli olmasından dolayı oynayamayan oyuncuları arkasına alarak geniş bir kitleye kısa bir sürede ulaşmayı başardı.

Seslerin ve görselleri oldukça basit ama etkili olduğu Fortnite’ın başı şu an yeni çıkan ve tahtını sallayan battle royale oyunu Apex Legends ile oldukça dertte. Gelecekte ne olacağını ise birlikte göreceğiz.

Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ, rekabetçi hedeflere sahip, uygun şekilde hazırlanmış bir dövüş oyunudur. Aynı zamanda inanılmaz eğlenceli, cilalı ve gerçek hayatı animeye çeviren bir oyun gibi görünüyor. TV dizisindeki ses oyuncularını ve özellikle bu oyun için tasarlanan yeni karakterleri içeren uzun bir kampanya modu ile henüz giriş seviyesi savaşçılar için eğlenceli ancak şaşırtıcı derecede karmaşık ve nüanslı bir savaş sistemi ile tartışmasız en iyi gerçekleştirilen Dragon Ball oyunu.

League of Legends

League of Legends, bugün oyun oynamadaki en heyecan verici manzaralardan birini temsil ediyor. Yaklaşık 100 milyon kişiden oluşan aylık oyuncu tabanını desteklemenin üzerine, Lig, dünyanın en popüler e-spor sahnesidir. Profesyonel eşleşmeleri izlemiyorsanız, LoL’ü arkadaşlarla veya yalnız bir şekilde oynayarak, bütün gece oyuna bağlı kalıp sabahı nasıl getirdiğinizden haberinizin olmayacağı bir oyun. Tercih ettiğiniz oyun tarzına en iyi şekilde uyan birkaç farklı rol var ve Riot Games sürekli güncellemeler, yeni şampiyonlar ve görsel yükseltmeler sunar. Ayrıca, stüdyo bu güne kadar 150 den fazla değişik rol ve yeteneklere sahip karakter üretmeyi başardı ve her geçen sezon yeni karakterler gelmeye devam ediyor. 

Witcher 3

Önceki Xbox yazımızda yazdığımız herşey Pc versiyonunda daha kaliteli bir şekilde mevcut;

”Bir çok oyuncu tarafından dünyanın en iyi açık dünya RPG’si olarak anılan Witcher serisi 3. oyunuyla yine dengeleri alt üst ediyor. Zamanla aksiyonlu hikayesinin yanı sıra zaman zaman üzücü olaylar gördüğümüz hikaye oyuncuları adeta ekrana kilitliyor.Oldukça geniş haritasının yanında bir o kadar da görev mevcut”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ