Teknoloji Haberleri

BİLGİSAYAR’INIZ İÇİN KOLAYLIK SAĞLAYAN 5 PROGRAM!

5 harika bilgisayarınıza ciddi manada yardımcı olacak faydalı programları sizlere bu konumuzda tüm detayları ile yer verdik.

BİLGİSAYAR’INIZ İÇİN KOLAYLIK SAĞLAYAN 5 PROGRAM!

Bilgisayar kullanırken bize yardımcı olan ve aynı zamanda bilgisayarımız içinde yararlı 5 program’ı sizlere göstereceğim. Bu programlar sayesinde bilgisayar kullanırken artık daha az hata alacaksınız ? . Çoğu bilgisayar kullanıcılarının bilgisayar özelliklerinin düşük olmasından yakınıyor, eğer sizinde bilgisayar özellikleriniz düşükse bu yazımız tam size göre!Hızlı bir şekilde programlarımızı tanıtmaya geçelim;

 

1- Should I Remove It

Should I Remove It programı bilgisayarınızda ki gereksiz programları önünüze çıkarıyor. Bilgisayarınızda bir tarama yaptıktan sonra liste halinde karşınıza çıkaran Shoud I Remove It, isterseniz tek tık ile kaldırabilirsiniz.! Evet, doğru okudunuz. Kaldırılması gereken programı kendisi kaldırıyor! Programın bir iyi yanıda programların kaldırılma önceliğinide gösteriyor. ( Kaldırmasanızda olacak programlar’lar var yani. )

 

2- f.lux

Bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsanız bu program tam size göre! Bulunduğunuz yerin koordinatlarını alarak, göz sağlığınız için havanın kararmasından aydınlanmasına takip ediyor. Hava kararmaya başladıkça bilgisayar ekranınıza ayar veriyor. Ekran sararmaya başlıyor. Hava aydınlık iken ekran eski haline dönüyor. ( İlk kullandığımda alışamamıştım ama sonradan alışıyorsunuz ) Göz sağlığınız için gerekli bir program diyebilirim ve indirmenizi şiddetle öneriyorum.

 

3 – Lightshot

Bu program sayesinde ekran görüntüsü almak çok kolay! Kolay bir kurulum yaptıktan sonra “Print Screen Sysrq” tuşuna bastığınız zaman otomatik program devreye giriyor ve ekranın istediğiniz bir bölümünü kayıt edebiliyorsunuz. Diğer bir kolaylık ise program sayesinde tek tıkla internete yüklüyor, bunla da kalmayıp kopyala diye bir buton çıkıyor ve kopyala butonuna tıkladığınız zaman resmin yüklendiği internet adresini kopyalayıp arkadaşlarınıza atabiliyorsunuz!

 

Şimdi göstereceğim 2 program oyun severler için altın değerinde

 

4 – Overwolf

Bu programı anlat anlat bitiremeyiz ? TeamSpeak3 kullanıcısı iseniz overwolf sayesinde oyunda iken bildirim kutusu alıyorsunuz. “Kim odaya girdi? Kim odadan çıktı ? Kim konuştu ? Kim yazı yazdı ?” gibi soruların cevabını overwolf sayesinde görebiliyoruz. Ayrı yeten LoL oyuncusu iseniz o anki oyununuzdaki oyuncularının Liglerini, Win/Lose oranlarını, Kümelerini, görebiliyorsunuz. Hearthstone oyunu içinde arayüze sahip olan Overwolf, oyuncular için bir nimet. Benim bu anlattıklarım daha programın tüm özellikleri değil, sadece bir kaçı ?

 

5 – Razer Cortex

Bu program genellikle bilgisayarı eski olan oyuncular için. Bu programı kurduğunuz zaman bilgisayarınızda ki herhangi bir oyuna girerken otomatik arka planda ki gereksiz uygulamaları kapatıp size daha iyi ve akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Kullanan kişilerden dinledim bu programı , çoğuda işe yaradığını söyledi. Eğer sizinde bilgisayar özellikleriniz kötü ama bir oyun tutkunuysanız bu programı denemenizi tavsiye ederim ?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ