Teknoloji Haberleri

Birinci Intel Evo dizüstü tanıtıldı: Galaxy Book Flex 5G

Intel dün 11. Nesil Tiger Lake işlemcileri ile beraber Intel Evo platform markasını da tanıttı. Yeni nesil işlemci ve Intel Evo destekli ilk …

Intel dün 11. Nesil Tiger Lake işlemcileri ile beraber Intel Evo platform markasını da tanıttı. Yeni nesil işlemci ve Intel Evo destekli ilk dizüstü bilgisayarı ise Samsung’dan geldi. İşte Samsung Galaxy Book Flex 5G sahip olduğu özellikleri!

İlk Intel Evo dizüstü tanıtıldı: Samsung Galaxy Book Flex 5G

Intel Evo logolu modeller için birkaç özellik artık kesin olarak bulunmak zorunda. Bu özelliklerden biri de FHD ekranlı cihazlarda tek şarj ile 9 saat ve üzeri gerçek kullanımı karşılamak zorunda olması. bunun yanısıra yine bu cihazlarda süratli şarj desteği ile Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 bağlantı noktası da sunuluyor.

Bu özelliklerle karşımıza çıkan ilk cihaz olan Galaxy Book Flex 5G, S Pen desteği ile aynı zamanda tablet formatında da kullanılabiliyor. 13.3 inç FHD çözünürlüğe sahip cihaz, 11. Nesil Tiger Lake Intel Core i5 ya da Core i7 işlemcilerinden gücünü alacak. 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile en yüksek konfigürasyonu karşılayan model, 69.7 Wh batarya gücüne sahip.

Intel Evo ile sunulan ve bu cihazda yer alan özelliklerden biri de, cihazın 1 saniyeden daha az sürede hazır halde açılması olarak gözleri üstüne topluyor. bunun yanısıra 30 dakikalık süratli şarj ile minimum 4 saatlik kullanım zamanı sunuluyor. Intel Evo’lu ilk dizüstü bilgisayarın fiyatı hala Samsung tarafından açıklanmadı. Cihazın Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı ise hala bilinmiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ