Teknoloji Haberleri

Bitcoin’den yeni rekor (9 bin dolara yaklaştı)

Bitcoin’den yeni rekor (9 bin dolara yaklaştı)

Bitcoin’in değeri, geçen hafta 8,000 dolar seviyesini aştıktan sonra bugün 8600 doları geçti ve tüm zamanların rekor seviyesine erişti.

Bitcoin’in 5,000 dolar seviyesinden ilk kere 6,000 dolar barajını geçmesi 8 gün, 7,000 dolar seviyesine erişmesi de 13 gün sürmüştü. Bu tarihten sonra düşüşe geçen bitcoin 12 Kasım’da 5,500 dolara kadar gerilemişti. 15 Kasım’da tekrar 7,000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin’in 8,000 dolar barajına tırmanması ise bu tarihten sonra yalnızca 4 gün sürdü.

Uzmanlar, Bitcoin’in finansal piyasalara girmesi için yapılan hazırlıklara işaret ederek, bu sene bitmeden sanal para ünitesinin bedelinin 10,000 dolara erişebileceğini belirtiyor.

Bitcoin ve sanal para üniteleri hizmeti sunan Coinbase, geçen hafta yaptığı söylemede, büyük yatırımcıları da Bitcoin’e sürükleyebilmek için yatırım ve varlık fonlarıyla alakalı hizmetlere ağırlık vereceğini duyurmuştu.

Amerika Birleşik Devletlerili finans devi CME Group da geçen ay Bitcoin’in vadeli harekât kontratlarına bu sene bitmeden başlamayı hedeflediğini duyurmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ