Teknoloji Haberleri

BMW’nin Yeni Modeli X8 M

BMW’nin Yeni Modeli X8 M

Ünlü otomobil markası BMW’nin X8 modeli tasarımında bir model piyasaya süreceği yönünde dedikoduları ilk olarak 2017 senesinde ortaya atıldı. Bu aracın BMW’nin yeni amiral gemisi SUV modeli X7’nin bir üst serisi olacağı lakin benzer X5-X6 ilişkisinde olduğu gibi sportif tasarımda bir otomobil olacağı da söylentiler arasında.

BMW X8 ile alakalı bugüne kadar farklı hayali model (render) çalışmaları sergilendi. Bunlara bir yenisi de Tobias Büttner tarafından eklendi. Tasarımcı, Facebook sayfası üzerinden yeni BMW X8 M için ortaya koyduğu bir hayali tasarımı paylaştı.

Tabii bu hayali tasarımda X2’den fazlasıyla yararlanıldığını C sütunundaki BMW amblemi gibi detaylardan anlayabiliyoruz. Fakat X8’in kesinlikle böyle görüneceğini söylemek şu an için zor. Çünkü aracın tasarımının bu tasarım ile hiç alakası olmayabilir bile. Tabii but tasarımdaki gibi devasa ön ızgarların mutlaka X8’de de yer alacağını düşünüyoruz.

Daha hiçbir ipucu ortaya çıkmamış olan BMW X8’in performanslı M versiyonu ile ilgili olan söylentileri sizlere aktaracak olursak da araçta hibrit bir motor sistemi bekleniyor. Bu hibrit motor sisteminin 750 beygir civarında güç üreteceği ve arkadan itiş sistemine geçiş yapabilen bir 4 tekerden çekiş sistemine sahip olacağı (BMW M5’teki gibi) söyleniyor.

Tabii BMW henüz X8 M’i bırakın, X8’in geleceğini bile resmi olarak doğrulamış değil. Bu araçlara şimdiden kesin gözüyle bakılmasının ve ortada birçok söylentinin dolaşmasının sebebi ise firmanın bu araçların isim haklarını almış olması.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ