Teknoloji Haberleri

Bose’tan yeni kulaklıklar ve müzik dinletebilen gözlük!

Kablosuz kulaklıkları takip edenlerin tanıdığı markalardan birisi olan Bose, yeni cihazlarını piyasaya sürdü. QuietComfort Earbuds ve Sport …

Bose’tan yeni kulaklıklar ve müzik dinletebilen gözlük!

Kablosuz kulaklıkları takip edenlerin tanıdığı markalardan birisi olan Bose, yeni cihazlarını piyasaya sürdü. QuietComfort Earbuds ve Sport Earbuds olarak adlandırılan yeni kulaklık modellerinin yanında bir de müzik dinlenebilen güneş gözlüğü tanıtıldı. Ürün gamını çeşitlendirmeye devam eden Bose’un bu yeni cihazlarına yakın zamandan bakalım:

Bose imzalı QuietComfort Earbuds ve Sport Earbuds 

Müzik dinlenebilen güneş gözlüğü olarak konumlandırılabilecek ikinci nesil güneş gözlükleri tanıtıldı. Soprano, Tenor ve Tempo olmak üzere üç versiyona sahip olan bu gözlükler, dışarıdan bakıldığında kalın saplı bir güneş gözlüğü gibi duruyor.

Bünyesinde yer alan hoparlör sistemi ile karşımıza çıkan bu yeni gözlükler, 249 dolarlık bir fiyat etiketiyle gözleri üstüne topluyor. Akıllı asistanlar ile entegre çalışabilen cihaz, ses kalitesinde de başarılı bir deneyim sunduğu aktarılıyor. Müzikseverlere 8 saat kullanım sunuyor. Müzik dinleyebilmenin yanında bir de telefon görüşmeleri de bu giyilebilir cihaz aracılığıyla yapılabiliyor.

oldukça şık bir dizayna sahip olan QuietComfort Earbuds aktif gürültü engelleme donanımıyle bu noktada tercih edilecek gibi duruyor. Kulak içi formda tasarlanan bu kulaklık üst düzeyde gürültüyü engelleyebilme kapasitesine sahip.

280 dolar bandından bir fiyat etiketine sahip olan kulaklık modeli, bünyesine eklenen çok sayıda mikrofon ve 11 farklı ANC(aktif gürültü engelleme) seviyesiyle bu noktada gerçekten de birkaç adım öne çıkıyor. Kablosuz kulaklığın aktif kullanımda 6 saat gibi bir kullanım ömrü sunduğu aktarılıyor. Bunun yanı sıra saklama kutusu ile beraber toplamda 18 saat kadar şarj edilmeden kullanılabiliyor.

Sport Earbuds modeli ise adından da anlaşılacağı üzere spor yapan bireylere odaklanıyor. Diğer tanıtılan modele göre daha düşük fiyatlı olan kulaklık 180 dolarlık bir fiyat etiketiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu kulaklık Tabiki diğer modele göre bazı özelliklerden de mahrum.

Misal verilecek olursa aktif gürültü engelleme donanımı bu kulaklıkta yer almıyor. Kulaklık spor yaparken kulağa daha rahat oturur formda tasarlanmasıyla öne çıkıyor. Kulaklık tek şarj ile 5 saat kullanım sunuyorken, saklama kutusu ile beraber kullanım ömrü 15 saate kadar artıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ