Teknoloji Haberleri

Bu Sony Xperia’lar, Android 11’i, 12’yi ve Hatta 13’ü Bile Alabilir

Amiral gemisi mobil cihazların çoğu, birkaç büyük Android güncellemesini almanızı sağlıyor. Şimdi ise bir kaynak, Sony Xperia 1 II ve Sony Xperia …

Bu Sony Xperia’lar, Android 11’i, 12’yi ve Hatta 13’ü Bile Alabilir

Amiral gemisi mobil cihazların çoğu, birkaç büyük Android güncellemesini almanızı sağlıyor. Şimdi ise bir kaynak, Sony Xperia 1 II ve Sony Xperia 5 II’nin üç büyük Android güncellemesini alacağını ve Android 13’e kadar yükseleceğini iddia etti.

Android haberlerini ve sızıntılarını takip eden Japonca site Androidnext.info’nun bu bilgiyi nereden aldığı bilinmiyor, bu yüzden sızıntıya bir miktar kuşkuyla yaklaşmakta yarar var. Site, Sony Xperia 1, Xperia 5 ve Xperia 10 II’nin de bir büyük güncelleme daha alacağını ve Android 11’e yükseleceğini söylüyor. Son olarak site, Sony Xperia 10, Xperia 10 Plus, Xperia Ace, Xperia 8, Xperia 8 Lite, Xperia XZ3 ve daha evvelki Xperia’ların Android 10 yahut evvelki sürümlerde kalacağını belirtiyor.

Bilgiler gerçekse Sony’nin en son amiral gemisine sahip olanlar sevinebilirler. Lakin diğer Sony mobil cihazları için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Yine de Sony’nin bu adımı doğru bir adım (eğer sızıntı gerçekse), özellikle Samsung’un amiral gemileri için benzer bir açıklama yaptığını düşündüğümüzde.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ