Teknoloji Haberleri

Çalınan Fortnite hesapları yüksek fiyatla satışa çıktı

son zamanlarda Apple ile yaşanan sorunlar yaşanırken, çalınan Fortnite hesapları da gündem oldu. Yüksek fiyatla satışa çıkarılan hesapların …

son zamanlarda Apple ile yaşanan sorunlar yaşanırken, çalınan Fortnite hesapları da gündem oldu. Yüksek fiyatla satışa çıkarılan hesapların dikkate değer hesaplar olduğu da açıklandı. Bazı hesapların binlerce dolar fiyatla alıcı bulduğu belirtiliyor.

Oyun dünyasının büyük yatırımlar alması ve oyunların daha çok oyuncuya erişmesi neticesinde, değerli hesaplar dikkat çekmeye başladı. Bilgisayar korsanları da bazı oyunculara ait hesapları çalarak illegal yollarla alıcılarla buluşturuyor. Toplam satış tutarının da 1 milyar dolara yaklaştığı açıklandı.

Çalınan Fortnite hesapları satışta

Sayısı binlerle ifade eline çalıntı hesaplar için büyük alışveriş oluşmuş durumda. oldukça yüksek değeri olan hesaplar sebebiyle de satışların toplam büyüklüğü yüzlerce milyon dolarla ifade edilmeye başlandı. bunun yanısıra bilgisayar korsanları tarafından çok sayıda hesabın ele geçirildiği ve ele geçirilmeye devam edildiği açıklandı.

Çalınan Fortnite hesapları için fiyat belirlemesi hesapta yer alan kostümlere göre yapılıyor. Hesapların 200 – 250 dolar fiyat bandında çokça talep gördüğü belirtiliyor. Epic Games de yaptığı açıklamada oyuncuların güvenliği için doğrulama, IP saygınlığı, makine öğrenmesi vb. sistemlerin kullanıldığını sözlerine ekledi bunun yanısıra Epic Games de illegal satışların olduğunu ve bunun oyunun kullanım şartlarına uygun olmadığını açıkladı.

Oyun endüstrisi incelendiğinde diğer oyunların hesap satışlarıyla oranla daha yüksek paranın Fortnite için konuşulduğu belirtilirken, oyunun sahip olduğu yüksek oyuncu sayısına da dikkat çekildi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ