Teknoloji Haberleri

Çerçevesiz ekranlı akıllı saat geliyor: Rollme Hero

mobil cihazların ekranlarında artık çerçeve görmediğimizi aktarabiliriz. Akıllı saatler için ne yazık ki durum böyle değil, titizlikle üretilen …

mobil cihazların ekranlarında artık çerçeve görmediğimizi aktarabiliriz. Akıllı saatler için ne yazık ki durum böyle değil, titizlikle üretilen akıllı saat ekranları için bir devrim yaşanıyor. Rollme firması çerçevesiz ekranlı akıllı saat için kolları sıvadı. Rollme Hero olarak adlandırılan model, akıllı saatlerin sınırlarını zorlayacak.

Çerçevesiz ekrana sahip akıllı saatlerin ilk örneği olacak olan Rollme Hero hakkında detaylar haberimizde.

Çerçevesiz ekranlı ilk akıllı saat Rollme Hero tanıtıldı

Böyle bir tasarımın Rollme’den gelmesi sürpriz oldu diyebiliriz. Köşesiz ekran tasarımına sahip olan Rollme Hero modeli tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip. Böyle bir ekran tasarımını imal etmenin çok büyük mühendislik çabası gerektirdiğini söyleyen Rollme, yeni saati hakkındaki ön detayları internet sitesinden yayınladı.

Saatin tasarım olarak oldukça yalın ve hoş olduğunu aktarabiliriz. Çerçevenin olmaması ekranda hem dijital hem de analog saatin görünmesine imkan tanımış. Diğer istatistikler ve ikonlar da ekranda sıkışık görünmüyor.

bunun yanısıra saatte LTE desteği, suya ve toza dayanıklılık bulunacak. Bunların haricindeki teknik detaylar ne yazık ki paylaşılmadı.

Şirketin daha evvelki akıllı saatlerinde genel olarak Mediatek işlemci kullanılmıştı, büyük bir olasılıkla bu seride de Mediatek işlemci bulunacak. Saatte Wear OS işletim sisteminin yer alacağına pek ihtimal vermiyoruz, büyük bir olasılıkla özel bir işletim sistemi bu saatte bulunacak.

Sizler çerçevesiz ekranlı akıllı saat tasarımını nasıl buldunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ